2019: „Bandyci w białych rękawiczkach” – PiS zaczyna kampanię „cysternami wstydu”

Już niedługo na terenie naszego województwa – ale i nie tylko – zobaczyć będzie można #CysternyWstyduPOPSL. To akcja wyborcza partii Prawo i Sprawiedliwość.

Zdaniem działaczy Prawa i Sprawiedliwości akcja ma pokazać, skąd pochodzi finansowanie programów społecznych i zobrazować straty, które ponosił budżet państwa na nieszczelnym systemie podatkowym w latach 2007-2015. Zachodniopomorskie PiS nazwało rządy PO i PSL „bandytami w białych rękawiczkach”.

Wyjazd cystern w Polskę zapowiedziało oficjalnie Prawo i Sprawiedliwość na swoim profilu:

Czy będzie jakaś odpowiedź innych partii? Na razie nie ma żadnego oficjalnego stanowiska. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyjazdu cystern w Polskę,  Sławomir Nitras, „jedynka” z listy szczecińskiej, tak skomentował działania partii rządzącej:

Komentarze zdziwionych wyborców są podzielone, jak niemal cały naród. „600 cystern dziennie nielegalnie wjeżdżało do Polski i nikt ich nie widział za #POPSL a teraz kilka się pojawiło z #CysternyWstyduPOPSL i larum”, użytkownik Twittera stworzył „przykładowy cennik narzędzi oszustwa czyli cysterny. Dochodzi malowanie. Ile byłoby tornistrów dla dzieci?” Inny komentuje: „Śmiać mi się chce z #CysternyWstyduPOPSL. Przez 4 lata żaden z tzw. przestępców z PO nie trafił do więzienia, a PiS przed wyborami przypomniał po raz kolejny że PO kradło”. 

Jak się potoczy formalnie dziś rozpoczęta kampania parlamentarna, chyba wiele nie trzeba dodawać.  Niemniej uprzedzamy: jeśli na środku miasta zjawi się taka cysterna, będziecie Państwo wiedzieć, że to tylko kampania. Skończy się za 39 dni.