2019: Wielkie zmiany na listach Koalicji Obywatelskiej. Nitras do Szczecina, zastępuje go Zientarski.

Wielkie zmiany na liście w okręgu nr 40, a  co za tym idzie – w pobliskim szczecińskim również. Zaplanowany i pracujący już pełną parą dotychczasowy numer 1 listy kołobrzeskiej – Sławomir Nitras – zostaje przeniesiony na „jedynkę” do Szczecina. Dotychczasowa szczecińska „jedynka” Arkadiusz Marchewka wędruje na pozycję nr 2.  Tak więc lista w okręgu nr 40 – obejmującym m.in. Kołobrzeg  – ma nowego lidera, jest nim Piotr Zientarski z Koszalina, dotychczasowy senator. Tomasz Czuczak oraz Marek Hok pozostają, jak na razie, bez zmian na swoich pozycjach.

  • Jestem zaskoczony tymi zmianami i ponieważ to stało się dosłownie przed chwilą, za wcześnie na jakikolwiek komentarz… -mówi nam Marek Hok.

Przypomnijmy, że Stanisław Gawłowski wystartował z własnego Komitetu. Jak na razie, Platforma Obywatelska nie wystawiła żadnego kontrkandydata z ramienia swojej partii. 

Fot. FB/ S. Nitras

Komentarz:

To wręcz nieprawdopodobne, jak Koalicja Obywatelska może strzelać sobie raz po razie  w kolano. Kampania trwa w najlepsze, zamówione i rozwieszone w wielu miejscach bilbordy, produkowane za ogromne pieniądze następne, przyzwyczajanie wyborców, że liderem tu jest Sławomir Nitras, tam Arkadiusz Marchewka… Te zabawy z przesunięciami to nic innego jak ogłupianie wyborców.  Czy Grzegorz Schetyna ma pojęcie, co tak naprawdę zatwierdził? Upadek własnej partii na pewno. Takie działania te wskazują jednoznacznie, że władze Platformy robią wszystko, by Stanisław Gawłowski bez problemów został senatorem, a w kampanii nie miał żadnej konkurencji. Kompromitacja Platformy ogromna. Można już śmiało powiedzieć, że ostatni bastion PO, jakim wydawał się być Kołobrzeg, właśnie padł.