Prezydent Andrzej Duda odwiedzi gminę Kołobrzeg. Premier Morawiecki może w październiku.

Nie jest wykluczone, że jeszcze we wrześniu na zaproszenie wójta Włodzimierza Popiołka gminę Kołobrzeg odwiedzi Prezydent RP Andrzej Duda. Choć w wielu mediach się już taka informacja pojawiła, to jednak oficjalna data i potwierdzenie obecności Prezydenta RP nie jest jeszcze potwierdzona.

  • Termin jest jeszcze ustalany, ale z nieoficjalnych źródeł wiemy, że niewykluczone, iż będzie to w okolicach 5 września, jednak czy i gdzie prezydent może odwiedzić nasze tereny, ostatecznej decyzji jeszcze nie ma

– mówi Maciej Bejnarowicz, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kołobrzegu.

Informację o zaproszeniu prezydenta Andrzeja Dudy potwierdził również wójt gminy Włodzimierz Popiołek:

  • Każdy powód zaproszenia Prezydenta naszego kraju jest dobry. Radni i mieszkańcy poparli to zaproszenie. Potwierdzam, że zaproszenie wysłałem, jednak oficjalnie odpowiedzi jeszcze nie mamy, odpowiednie służby muszą tę wizytę przygotować. Dlatego nie mogę również potwierdzić, czy będzie to piątego września

– dodaje wójt.

Prezydent RP może odwiedzić okolice naszego miasta przy okazji wizyty w Koszalinie. Tak wizyta głowy państwa wymaga jednak szczególnych przygotowań, w tym przez odpowiednie służby, stąd czekamy na oficjalne potwierdzenie tej wizyty z Biura Prezydenta RP.  O wizycie głowy państwa w naszym regionie poinformował również Paweł Szefernaker, Sekretarz Stanu w MSWiA:

Jak się okazuje, nie jest również wykluczone, że okolice Kołobrzegu odwiedzi premier Mateusz Morawiecki, jednak jego wizyta, jeśli nastąpi, to dopiero w październiku. O potwierdzonych wizytach będziemy informować na bieżąco.

 

Fot. FB – Prezydent RP Andrzej Duda w Koszalinie w maju 2015 roku