Muzyka filmowa na dachu Centrum Dialogu „Przełomy”. „Sierpniowe Przełomy” po raz czwarty

Największe szlagiery ze słynnych filmów w wyjątkowych interpretacjach Orkiestry Opery na Zamku. W sobotę 31 sierpnia br. o godz. 20 na Placu Solidarności w Szczecinie rozpocznie się czwarta edycja koncertu „Sierpniowe przełomy”. Wydarzenie jest hołdem dla uczestników przełomowych wydarzeń Sierpnia ’80 i Sierpnia ’88 na Pomorzu Zachodnim. Wstęp wolny.

Pomysł muzycznych spotkań na dachu Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zrodził się w 2016 roku i spotkał się ze świetnym przyjęciem szczecinian i mieszkańców Pomorza Zachodniego.

W tym roku będzie to hołd nie tylko dla uczestników szczecińskich strajków, które torowały Polsce drogę do wolności, ale również dla wszystkich tych, których walczyli o nasz kraj podczas II Wojny Światowej. Okazja jest wyjątkowa, bo w tym roku obchodzimy 80 rocznicę jej wybuchu

– podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

W repertuarze znajdą się utwory z takich produkcji filmowych jak „Czterej pancerni i pies” czy „Hubal”. Usłyszymy również muzykę z najpopularniejszych seriali lat 90. oraz głośnych filmów Władysława Pasikowskiego jak „Kroll” i „Psy”. Tradycyjnie zabrzmią „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem w wykonaniu Moniki Urlik, finalistki krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku.

W świat interesujących historii i osobistych wspomnień związanych z polskim kinem wprowadzi nas po raz kolejny Tomasz Raczek, a wykonywane utwory usłyszymy w aranżacjach Patryka Walczaka, Wojciecha Kostrzewy i Przemysława Zycha, który tego wieczoru poprowadzi również Orkiestrę Opery na Zamku. Koncert potrwa ok. 80 min. Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie.

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/2097704450532887/