Kiedy dostałeś pocztówkę…? A chciałbyś? Zagłosuj!

Zanikająca dziś tradycja wysyłania kartek pocztowych może powrócić w pełnej krasie, a w dodatku przynieść niewymierne korzyści osobom, które je wyprodukują. Ruszył program „społecznik”, gdzie każdy mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego może zagłosować na wybrany projekt.  Społeczników z regionu Kołobrzegu jest sporo, ale wśród nich jest jeden, zasługujący na szczególną uwagę. To projekt pracowni „Pasyonatca” z Ustronia Morskiego dotyczący produkcji unikalnych pocztówek.

Chcę, razem z mieszkańcami powiatu kołobrzeskiego stworzyć unikatową kolekcję kart pocztowych i znaczków – mówi pomysłodawczyni Natalia Jastrzębska. –  Zrobię konkurs, powołam komisję. Wyłonimy aż 50 pomysłów: fotografii, prac plastycznych, kolaży, byle płaskie A4 i przeniesiemy je na kartki pocztowe. Będą warsztaty dla chętnych którzy będą mieli ochotę malować pod moim okiem. Zaproszę do współpracy ciekawe osoby – lekko nie będzie, ale przynajmniej śmiesznie! Dodatkowo, spośród tych 50 prac wyróżnimy 20, których grafiki przeniesiemy dodatkowo na znaczki pocztowe! Powstanie mnóstwo kartek pocztowych które będą dostępne dla każdego, kto będzie miał ochotę wysłać kartkę z pozdrowieniami z powiatu kołobrzeskiego! Będzie piękny wernisaż i takie tam cudowności i niespodzianki. – dodaje.

Co ważne, pomysłodawczyni nie uwzględniła żadnych korzyści finansowych dla siebie z tytułu prowadzenia tego projektu. Warto tym bardziej zagłosować.

A jak to zrobić? Należy

  • wejść w link tutaj
  • zaznaczyć powiat kołobrzeski
  • i wybrać projekt o nazwie POZDROWIENIA Z POWIATU KOŁOBRZESKIEGO nr 113/RIO/SPOŁ/2019.

Wpisz swoje dane, zaakceptuj oświadczenie i… gotowe! Później należy zajrzeć na pocztę mailową i potwierdzić swój głos. Warto jednak również zapoznać się z projektami innymi, bowiem ze swojego regionu można wybrać jeden, ale z całego województwa można wybrać aż trzy, z różnej tematyki: sportowej, edukacyjnej czy rekreacyjnej. A projektów i pomysłów jest naprawdę dużo.

Żeby projekt z Ustronia Morskiego mógł zostać zrealizowany, potrzebne jest 400 głosów. Zatem, do dzieła! Zwykle narzekamy, że „nic się nie dzieje” – jest okazja to zmienić.