Szykują się zmiany w promocji miasta. Trwają prace nad nową jednostką i jej organizacją.

O tym, że w promocji miasta Kołobrzeg należy dokonać zmian, mówi się od dawna.  Od samego początku kadencji nie ukrywała tego również prezydent miasta Anna Mieczkowska. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, szykują się duże zmiany: od wyjścia miasta z Lokalnej Organizacji Turystycznej po utworzenie odrębnej jednostki na wzór dawnego CPiT-u. Prawdopodobnie projekt uchwały w tej sprawie może trafić już na sierpniową sesję Rady Miasta. 

Fakt, że promocją miasta tej wielkości i potencjale jak Kołobrzeg nie mogą zajmować się tylko dwie osoby, jest niezaprzeczalny. Od samego początku kadencji prezydent Anna Mieczkowska planowała wprowadzić w tej kwestii szereg zmian. Teraz, gdy zmieniła się większość w Radzie Miasta, może tego dokonać. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, już niedługo może powstać jednostka, której wyłącznym zadaniem będzie promocja miasta w każdym zakresie: od organizacji imprez masowych po informacje miejskie. Może to być albo odrębna jednostka – na wzór dawnego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej – albo osobny pion podlegający Regionalnemu Centrum Kultury. Prace nad schematem organizacyjnym tej jednostki trwają.

Nowa jednostka promocyjna miałaby za zadanie nie tylko organizację imprez – miałby być to szeroki dział, który miałby mieć nawet własną gazetę promocyjną i inne środki przekazu. Wiązałoby się to prawdopodobnie z zakończeniem finansowania przez miasto lokalnych mediów, ale z pewnością wiązałoby się to z zatrudnieniem lub zaangażowaniem nowych osób redagujących miejskie wiadomości. Czy byłyby to wewnętrzne przesunięcia pracowników czy zatrudnienie redaktorów dotychczas zajmujących się pracą dziennikarską, o tym się jeszcze oficjalnie nie mówi.  Wiadomo jednak, że takie posuniecie wiąże się z odejściem miasta od Lokalnej Organizacji Turystycznej.  Za ten rok składka przez miasto do tej organizacji jeszcze będzie odprowadzona, natomiast decyzję o odejściu musi podjąć Rada Miasta jak najszybciej, co być może nastąpi podczas sierpniowej sesji.

  • Taki zamysł był od samego początku kadencji. Rzeczywiście rozmowy na ten temat trwają

-potwierdza plany utworzenia nowej jednostki Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydent miasta.

Niezależnie od tego, czy będzie to osobny pion w RCK, czy zupełnie nowa jednostka miejska, nieoficjalne źródła już mówiły o osobie szefującej, którym miał być Robert Tworogal, jednak sam zainteresowany zdecydowanie zaprzecza, aby miał objąć funkcję dyrektora. Do tematu zmian w promocji miasta i schematu organizacyjnego wrócimy.

 

Fot. UM Kołobrzeg