Miasto zabezpiecza powroty z Sunrise Festival – będą dodatkowe autobusy. Ruch pojazdów nocą wstrzymany.

Po pierwszym dniu Sunrise Festival odbyło się spotkanie służb miejskich i organizatora festiwalu. Spotkanie to miało związek z sytuacją, jaka miała miejsce po pierwszym dniu – wiele osób zdecydowało się wracać pieszo, co mogło stwarzać niebezpieczeństwo na drodze krajowej nr 11. 

Nocne, a właściwie mające miejsce nad ranem, powroty z miejsca festiwalu do miasta przysporzyły sporo trudności innym uczestnikom ruchu drogowego, w tym wszelkim pojazdom, które miały odwozić gości. W sobotę 20 lipca 2019 r. w gabinecie prezydenta odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Policji, Komunikacji Miejskiej, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta oraz organizator festiwalu.

W trakcie spotkania ustalono, że będą kursować autobusy powrotne – od godziny 1.00 z ulicy Podolskiej. Będą dojeżdżały do przystanku Koszalińska/Wschodnia. Komunikacja Miejska podstawi cztery autobusy (lub pięć – w zależności od możliwości). W razie potrzeby będą kursować w asyście radiowozu, który jako pilot usprawni przejazd. Zostanie przesłana informacja do korporacji taksówkarskich, aby właśnie w okolicach przystanku Koszalińska/Wschodnia czekali na gości Festiwalu.

Pomimo autobusów, mogą wystąpić utrudnienia na drodze. Policja w razie potrzeby będzie kierować ruchem ręcznie – kierując pojazdy na alternatywne drogi w kierunku na Sianożęty i Dygowo.

Podczas spotkania „na gorąco” omówiono wszelkie inne elementy, które ułatwią współpracę służb podczas dzisiejszego dnia festiwalu. Dla ruchu pojazdów  krajowa “jedenastka” będzie w nocy zablokowana.