2019: SLD tworzy blok lewicowy i chce wspólnego startu z WIOSNĄ i RAZEM

  • Kończy się dzisiaj przygoda z Koalicją Obywatelską. Jako Sojusz Lewicy Demokratycznej czekaliśmy do końca. Ze zdziwieniem zobaczyliśmy dziś, jak projekt, który zdobył 38 procent, został rozwalony – powiedział szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Łodzi.

Decyzja ta jest konsekwencją wcześniejszych postanowień. Przypomnijmy, że jako pierwsze z Koalicji Obywatelskiej wycofało się Polskie Stronnictwo Ludowe, a jeszcze dzisiaj Zarząd Krajowy PO poinformował szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, że w jesiennych wyborach do sejmu i senatu RP startuje w przyjętej wcześniej formule, czyli z Nowoczesną i Inicjatywą Polską. Jeszcze w czwartek o godz. 20.30 odbędzie się spotkanie z udziałem Adriana Zandberga, Roberta Biedronia oraz przedstawicieli SLD, a wcześniej, o godz. 17, „Zieloni” oficjalnie ogłoszą, czy przystępują do tego projektu.

„Nie dzieli nas nic oprócz drobnych różnic programowych i szyldów partyjnych” – powiedział Robert Biedroń podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Adrian Zandberg i zwolennicy partii „Razem” nie kryją zadowolenia. Partia zamieściła zachęcające ogłoszenie i już informuje, że napływają zgłoszenia chętnych do wspólnego działania.

„Schetyna stanął pod napisem JA i ogłosił Koalicję Grzegorza Ze Schetyną. Ładny symbol tego, po co Platforma oszukiwała wyborców mirażem Zjednoczonej Opozycji. A chodziło tylko o to, żeby osłabić konkurentów i zapewnić przewodniczącemu PO kolejne 4 lata w fotelu „lidera opozycji” – komentuje Adrian Zandberg.

O tym, jak się ułożą propozycje programowe, listy kandydatów, będziemy informować na bieżąco.