Sunrise Festival już w przyszłym tygodniu! (wideo, foto)

Choć pogoda przez ostatnie dni nie rozpieszczała organizatorów Sunrise Festival, to jednak budowa scen i przygotowania trwają bez przeszkód. Sunrise Festival w nowym miejscu wystartuje już w przyszłym tygodniu. 

  • Osiemnastego lipca o godzinie dwunastej  to jest nasz moment, kiedy przyjmiemy naszych pierwszych biwakowiczów – mówił Krzysztof Bartyzel, organizator Sunrise Festival podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Jesteśmy wszyscy bardzo uśmiechnięci, bardzo dużo pracy, ale widzimy bardzo dobrą aurę w tym miejscu i mamy nadzieję, że ono się wszystkim spodoba.

Z jakim ogromem różnego rodzaju prac muszą się zmierzyć organizatorzy, to Krzysztof Bartyzel podał na małym przykładzie, jakim była dostawa keczupu: półtorej tony dla wszystkich punktów w tym miejscu. Podczas konferencji zapowiedział ponadto, że wszystkie gwiazdy potwierdziły swój przyjazd, zaś Organizatorów cieszy to, że nie przeszkadzają mieszkańcom. Przypominamy, że uruchomiona zostanie linia “Sunrise” Komunikacji Miejskiej i za to wsparcie Krzysztof Bartyzel również podziękował prezydent miasta. Organizatorzy spodziewają się około 20 tysięcy osób dziennie i na tyle jest ta impreza zgłoszona. teren, na którym odbywać się będzie tegoroczny Sunrise Festival, jest dwa razy większy od tego, jakim dysponowano przy amfiteatrze. Docelowo może przyjąć od 40 do 50 tysięcy osób.

Od poniedziałku będzie można jeszcze dokupić bilety, ponadto wystartuje centrum informacji i kasy festiwalowe. Miasteczko Sun City jest w produkcji i organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni.

Ogrom już dokonanych prac budowlanych widać było już dzisiaj. Postawione siatki ogrodzeniowe, kontenery, uporządkowane hangary, rozstawiane toalety czy bary to tylko niektóre z nich. Choć z powodu silnych wiatrów nie udało się przeprowadzić prac wysokościowych, to jednak imponujące szkielety pięciu scen są już widoczne. Niedługo będzie już montowany sprzęt odpowiedzialny za efekty wizualne.

Więcej w materiale wideo – (wideo dzięki uprzejmości e-kg.pl). Galeria foto poniżej