Ustronie Morskie: Kąpielisko „Nadbrzeżna” z certyfikatem „Przyjazna Plaża”

Wczoraj, tj. w czwartek, 4 lipca kąpielisko „Nadbrzeżna” w Ustroniu Morskim otrzymało Certyfikat Jakości „Przyjazna Plaża” na sezon 2019 r. To prestiżowe, krajowe wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej kąpieliskom spełniającym najwyższe standardy czystości, zarządzania środowiskowego i bezpieczeństwa.

Kąpielisko Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim otrzymało w tym roku wyróżnienie „Przyjazna Plaża”. To krajowy odpowiednik „Błękitnej Flagi”, bowiem aby móc ubiegać się o międzynarodowe wyróżnienie, woda w kąpielisku musi posiadać czteroletnią ocenę klasyfikacji. W związku z tym, że gmina Ustronie Morskie dokonała w tym sezonie nowego podziału kąpielisk, stąd wyróżnienie krajowe a nie międzynarodowe

– mówił Jarosław Szczygieł, koordynator krajowy Międzynarodowego Programu Błękitna Flaga w Polsce.

To duży prestiż, który przekłada się również na poczucie bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców oraz turystów odpoczywających na ustrońskich plażach

– dodała wójt Bernadeta Borkowska.

Dzisiejsza uroczystość była też okazją do wręczenia ratownikom WOPR nowego sprzętu do ratownictwa wodnego: nowoczesnej platformie ratowniczej do skutera, którą wójt przekazała na ręce Michała Mieczkowskiego – Kierownika Obsługi Plaży w Ustroniu Morskim. Po pamiątkowym zdjęciu z udziałem zaproszonych gości, wójt Bernadety Borkowskiej, przewodniczącego Rady Krzysztofa Grzywnowicza i dyrektora GOSIRu Zenona Wajgerta wszyscy uczestnicy imprezy, przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej MORKA udali się na certyfikowaną plażę przy ul. Nadbrzeżnej, gdzie nastąpiło oficjalne wciągnięcie na maszt otrzymanej flagi „Przyjazna Plaża” oraz przeprowadzono pokazy ratownictwa morskiego.

Podniosłym chwilom towarzyszyła spora dawka dobrego humoru – to za sprawą Dnia Karykaturzysty, który w ramach XVI Spotkań z Satyrą i Karykaturą zgromadził na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury rysowników z całego kraju oraz wielu amatorów sztuki z przymrużeniem oka. Imprezę zakończył pokaz kulinarny Roberta Bochenko, znawcy dobrego smaku i tajników zdrowej i szlachetnej kuchni.
Organizatorem imprezy był Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy Ustronie Morskie.

Fot. UG Ustronie Morskie

więcej: tutaj