8.Kołobrzeg Suspense Film Festival: Zbigniew Lesień

W ramach Międzynarodowego Suspense Film Festival w Kołobrzegu na tarasie Marine Hotel***** z widzami spotkał się Zbigniew Lesień, aktor teatralny i filmowy oraz reżyser.

Mówią o nim, że jest ulubionym aktorem Marka Piestraka, bo zagrał w wielu jego filmach „Test Pilota Pirxa”, Powrót Wilczycy”, „Śledztwo” oraz serialu „Przyłbice i kaptury”. Na uroczystej gali otwarcia Festiwalu to właśnie on wręczył reżyserowi nagrodę Latarnika, którą Piestrak został uhonorowany. Dodał przy tym, że reżyser ten w prawie każdym swoim filmie próbował go uśmiercić, ale na szczęście mu się to nie udało. Zagrał również w jego filmie tak złym, że aż kultowym, jak pisali recenzenci, „Klątwie Doliny Węży”.

  • To był film, w którym wszyscy chcieli zagrać – powiedział. – Nie ma się co dziwić, kręciliśmy w Wietnamie, 6 tygodni zdjęć. Kiedy ja już zgłosiłem to w teatrze i dopasowałem wszystkie zajęcia do tego wyjazdu, usłyszałem od Marka Piestraka, że jednak nie zagram, bo Tadeusz Chmielewski (reżyser) powiedział mu, że gram w każdym jego filmie i to już przesada. Słabo mi się zrobiło. Zadzwoniłem do Lolka (Leonard Pietraszak) i mówię: Stary, ratuj! Spektakle odwołane, a ja mam teraz nie jechać? Po chwili Lolek oddzwonił i powiedział: zagrasz. Taka to była historia, chociaż Marek mówił, że w ogóle tak nie było.

 

Fot. Marek Kawęcki