8.Kołobrzeg Suspense Film Festival: Kamil Nożyński w Miasteczku Filmowym

Gościem Miasteczka Filmowego Międzynarodowego Suspense Film Festival w Kołobrzegu był Kamil Nożyński, muzyk i aktor – Kuba Nitecki z serialu HBO „Ślepnąc od świateł”. Fani mrocznej opowieści o warszawskim dilerze narkotyków wypytywali aktora o najdrobniejsze szczegóły poszczególnych scen.

Jest muzykiem, fani rapu znają go pod pseudonimem Saful z zespołu Dixon37. Aktorsko zadebiutował w serialu HBO „Ślepnąc od świateł”  na podstawie powieści Jakuba Żulczyka i od razu stał się sensacją.

Kamil wyznał, że nie spodziewał się takiego zainteresowania swoją osobą. Rola Kuby, dilera narkotyków, przylgnęła do niego na tyle, że zdarza mu się słyszeć na ulicy: „Kubuś, przywieź coś”. Ale jak sam powiedział, połknął bakcyla i chciałby grać. Niedługo będzie można zobaczyć go w roli więźnia Auschwitz w słowackim filmie „Sprava” („The Report”).

Pytany przez widzów o tajemnicę swojego słynnego, zimnego spojrzenia, którym hipnotyzował w serialu, zdradził, że w rzeczywistości jego oczy nie mają takiego koloru:

  • Są zielone, czasem szare, w zależności od tego, jak pada światło – powiedział.

Wyznał też, że dla niego jako amatora najtrudniejsze na planie było to, że choć jego twarz na ekranie miała być kamienna i nie wyrażająca emocji, reżyser kazał mu te emocje odczuwać, bo kamera nie lubi kłamstwa.

Podzielił się też wiadomością, że już niedługo wyda nowy singiel, bo właśnie dostał zgodę od znanego polskiego wykonawcy na wykorzystanie fragmentu jego piosenki (tzw. sampla) w swoim utworze.

Dotychczasowe edycje Festiwalu spotkały się z dużą sympatią widzów i mediów. Podczas siedmiu dotychczasowych edycji Suspense Film Festival w Kołobrzegu odbyło się ponad 300 projekcji filmów, a festiwal gościł 280 aktorów i twórców filmowych z Polski i ze świata. Gospodarzem imprezy jest Miasto Kołobrzeg, Festiwal odbywa się również dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego. Partnerem imprezy od początku jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Zdrojowa Hotels, która gości uczestników Festiwalu w swoich 5-gwiazdkowych Marine Hotel ***** i Diune Hotel*****.

Fot. Marek Kawęcki