“Media i Przyjaciele” vs “Kołobrzeżanie” zagrali po raz piąty!

W piątek, 7 czerwca, na Stadionie Miejskim w Kołobrzegu odbyło się kolejne starcie amatorskich ekip w piłce nożnej. „Media i Przyjaciele” po raz kolejny zmierzyli się z „Kołobrzeżanami”. Tradycyjnie obie ekipy wsparte były gwiazdami sportu i filmu.

Charytatywny Mecz Piłki Nożnej „Media i Przyjaciele” vs „Kołobrzeżanie” odbył się po raz piąty. Organizatorem spotkania był Komitet Społeczny „Dla Krzysia”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Akademia Piłkarska Kotwica. Gospodarze w składzie: Jakub Pawlina, Kamil Graboń, Szymon Kosidło, Michał Tymek, Stanisław Piwowarski, Sławomir Jasicki,  Mateusz Ruzik, Michał Sokowicz, Przemysław Polanin, Łukasz Krymowski, Michał Świderski, Jarosław Wronka, Konrad Matczak, Krzysztof Maćkula, Paweł Świderski, Jarosław Osiński, Tomasz Kwiatkowski gościli w składzie Piotra Reissa – legendę Lecha Poznań, króla strzelców Ekstraklasy i Marcina Zająca – byłego reprezentanta Polski.

Skład przeciwników obfitował w kobiety: zagrała Prezydent Miasta  Anna Mieczkowska i jej zastępczyni Ilona Grędas – Wójtowicz, ponadto: Agnieszka Trafas, Adam Hok, Maciej Bejnarowicz, Arkadiusz Tomasikiewicz, Jarek Chałupa, Janusz Fajczak, Bartosz Czekierda, Krzysztof Barszczewski, Łukasz Obroślak, Krzysztof Ciechanowski, Waldemar Łaszczewski oraz laureaci konkursów z portali:  Andrzej Łękowski (Niezależne Media), Robert Koziura (e-kg) oraz Sebastian Kądziołka (Gazeta Kołobrzeska). Gośćmi specjalnymi tej drużyny byli: Agnieszka Rylik, Cezary Trybański, Jarosław Jakimowicz, Rafał Różycki. Sędzią głównym spotkania był Kamil Barwinek, a towarzyszyli mu: Paweł Jankowski i Daniel Biedrzycki. Mecz komentował Tomasz Kwiatkowski.

Spotkanie rozpoczęło się przedmeczem Akademii Piłkarskiej Kotwica, zaś spotkanie główne minutą ciszy pamięci zmarłego niedawno trenera Zbigniewa Ćwirko. Przed meczem swój pokaz umiejętności zaprezentowali zapaśnicy z UKS Zapasy Kołobrzeg z trenerem Adamem Bieńkowskim. Publiczność dopisała,  ogromnym powodzeniem cieszyły się kiełbaski z grilla. Do wylicytowania w przerwach meczu były m.in. koszulki z autografami sportowców, a także turniej w Bumper Balla, który ufundował Aleksander Pawlutkin, a  który sprawił dużą radość młodszym zawodnikom.  Licytacje prowadzili: Kamil Graboń i Paulina Żupaniec – Łochocka. Podczas meczu cegiełki oraz zbiórkę do puszki prowadzili Wolontariusze pod opieką Pani Beaty Sawickiej-Bartha: uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1-które kwestowały kolejny już raz, oraz nowa ekipa – ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Pani Agnieszki Nikel. Organizacją ich pracy zajęła się Aleksandra Krupop.

Mecz przebiegał w radosnej i pogodnej atmosferze, nie zabrakło jednak woli walki. Serię bramek rozpoczął  Piotr Reiss – 1:0 dla Mediów, wyrównał na 1:1 Rafał Różycki, dzięki pięknej bramce Andrzeja Łękowskiego „Kołobrzeżanie” wybili się na prowadzenie 2:1, jednak wynik meczu ostatecznie ustalił Piotr Reiss wyrównując do 2:2.

Zebrane środki finansowe zostaną komisyjnie wyjęte z zamkniętych puszek i zliczone w poniedziałkowe popołudnie, stąd po spisaniu protokołu zbiórki jej wynik podamy w poniedziałek wieczór.  Wszystkie zostaną przeznaczone na kontynuację terapii 9-letniego Krzysia, który od 2 roku życia boryka się z całkowitym autyzmem.

Spotkanie nie obyłoby się bez Partnerów, którymi byli:  Shuum Boutique Wellness Hotel, Zdrojowa Invest, Cafe K-g, Restauracji Sailor Port, Barbab Studio Urody i Wizażu, Hurtownia Rojan, Bumper Ball Aleksander Pawlutkin, Restauracja „Fanaberia”, Krówka Kołobrzeska  oraz Niepubliczna Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna „Równe Szanse”.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim patronom medialnym: informacje.kolobrzeg.pl, Gazecie Kołobrzeskiej, portalowi e-kg.pl oraz Niezależne Media i Także.pl za pomoc przy organizacji całości. Szczególne podziękowania dla współorganizatorów, a zwłaszcza pani Marcie Ostapiec i Rubinie Kosmala, ponadto: Andrzejowi Kargulowi, Wojciechowi Gall i Rafałowi Łaseckiemu. Kamilowi i Paulinie w szczególności za prowadzenie licytacji, Aleksandrze za opiekę nad wolontariuszami, wolontariuszom i ich opiekunom za wspaniałą pracę, Ziemowitowi za ciężką pracę przy grillu – Ewie za pomoc, Sandrze za opiekę nad skrzyneczką, Sławkowi Jasickiemu za pomoc i współpracę nie tylko medialną (przy okazji życzymy dużo zdrówka!), Ani Maj i załodze Barbab i wszystkim innym Darczyńcom  za ufundowanie voucherów do licytacji, a Bartkowi Surowcowi i Jego Żonie za pyszną kawę. Tomkowi Kwiatkowskiemu za wspaniały komentarz i kronikarski zapis meczu, a kochanej ekipie Media i Przyjaciele za kolejne spotkanie. Ekipie „Kołobrzeżan” za wspólne treningi, w szczególności trenerowi Robertowi Małkiewiczowi za to, że przygotował całą ekipę. Kłaniamy się nisko wszystkim, którzy przyszli, dziękujemy że Was nie zabrakło w tym roku. Wszystkim Gościom Specjalnym za przyjazd i uczestnictwo, zaś Prezydent Miasta Annie Mieczkowskiej za prezenty do konkursu cegiełek i współpracę przy organizacji wydarzenia.

Jak zwykle po meczu zapraszamy do grupy „Pomeczowe licytacje” na portalu Facebook, gdzie będzie można wylicytować między innymi piłkę z autografem Zbigniewa Bońka czy piłkę z autografem Marcina Gortata.  Licytacje rozpoczną się za tydzień. Do zobaczenia na stadionie za rok!

Edycja: W dniu wczorajszym komisyjnie podliczone zostały środki, zebrane podczas V Charytatywnego Meczu Piłki Nożnej. Łączna kwota zbiórki wyniosła 3835,91zł. Tradycyjnie już ekipa “Media i Przyjaciele” dokonała zbiórki w szatni w kwocie 650 zł, ale jeszcze przed samym meczem dokonali sprzedaży swoich barw poprzez licytację zespołowej koszulki, za którą udało się uzyskać dodatkowe 150 zł. Organizatorzy z całego serca dziękują całej ekipie Media i Przyjaciele za współpracę przy organizacji zarówno tego, jak i poprzednich meczów i wszystkim, którzy przyszli na stadion w piątkowy wieczór.

Fot. Michał Derkowski (100 zdjęć)