Rodzinny Festyn u Korczaka

Pod hasłem „SZCZĘŚLIWE DZIECI W SZCZĘŚLIWEJ RODZINIE” w miniony piątek odbył się Festyn w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu. Podczas festynu zaprezentowaliśmy społeczności szkolnej i lokalnej oraz władzą miasta cele, założenia i działania wynikające z założeń projektu Erasmus+ Broken Family Children, w którym nasza szkoła bierze udział. Tym samym chcieliśmy zwrócić uwagę na narastający problem rozbitych rodzin i pokazać, że poprzez nasze działania projektowe możemy wzmocnić i poprawić rozwój społeczny i emocjonalny dzieci oraz ukierunkować je na sukces.

31 maja już od czternastej uczniowie, rodzice i nauczyciele byli gotowi na przyjęcie wszystkich sympatyków naszej placówki. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Jak zwykle na złoty medal zasłużyli nasi rodzice, którzy przygotowali wiele pyszności. Każdy mógł się posilić domowymi wypiekami, których nikomu nie zabrakło. W tempie błyskawicznym urosła kolejka po cieplutkie kiełbaski i pyszne pierogi. Były także inne rewelacje: wata cukrowa, tosty, koktajle owocowe, lemoniady, galaretki, owocowe szaszłyki, dmuchańce – zjeżdżalnie, loterie, sprzedaż fantów, sałatki owocowe, napoje zimne i gorące, i przepyszne – świeżo wyciskane soki. A wszystko to przy dźwiękach muzyki i popisach wokalnych, tanecznych i instrumentalnych naszych uczniów i zaproszonych grup.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na plakat nawiązujący do tematyki „SZCZĘŚLIWE DZIECI W SZCZĘŚLIWEJ RODZINIE”, w którym nagrodą był przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, a wywalczyła go klasa I „a”. Gratulujemy!

Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców, którzy przygotowali stoiska, a także Piekarni – Cukierni „Wierzbowscy”, Policji, 8 Batalionu Remontowego, Kacprowi Kozłowskiemu za pokaz kaskaderski, szkole tańca Top Toys, solistkom tanecznym, Manufakturze Lodów „Kupiec”, uczniom prezentującym swoje talenty wokalne i instrumentalne i wszystkim innym, którzy w mniejszym lub większym stopniu pomogli nam w organizacji i przebiegu całej imprezy.

Uśmiechy, radość na twarzach dzieci, a nasza w sercach, to bez wątpienia ów cel, który po raz kolejny udało nam się zrealizować.

Podczas festynu zebraliśmy kwotę 4700 zł, która zostanie przeznaczona na zakup środków dydaktycznych do naszej placówki.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejny festyn do SP 6.

Tekst i fot: SP nr 6 

Zobacz galerię: