Znieważył policjantów, lekarza – trafił do aresztu

51-letni mieszkaniec Rybnika został zatrzymany za znieważenie kołobrzeskich funkcjonariusz w trakcie prowadzonej interwencji. Za swój czyn 51 – latek trafił do aresztu.

Kilka dni temu policjanci z kołobrzeskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o tym że w jednym z hoteli w Ustroniu Morskim przebywa agresywny gość. Na miejscu policjanci zastali 51-letniego mieszkańca Rybnika. Funkcjonariusze ustalili, że przed ich przybyciem mężczyzna był agresywny w stosunku do personelu hotelu oraz groził pozbawieniem życia. Mundurowi natychmiast podjęli czynności podczas, których 51 – latek używał wobec nich słów powszechnie uznawanych za wulgarne, czym znieważył interweniujących mundurowych. Dodatkowo naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy poprzez oplucie.
Agresywny  51 – latek został zatrzymany przewieziony do policyjnego aresztu.
Mężczyzna  usłyszał łącznie pięć  zarzutów m.in. znieważenia funkcjonariuszy i lekarza dyżurującego w kołobrzeskim szpitalu, a także gróźb. Sąd zastosował wobec 51-latka tymczasowy areszt. Za powyższe czyny kodeks karny przewiduję dla sprawcy karę do 3 lat pozbawienia wolności.