Dodatkowe patrole piesze od dziś patrolują Kołobrzeg

Od dzisiaj na ulicach Kołobrzegu pojawią się dodatkowe patrole piesze. Szeregi policjantów z kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilą mundurowi odbywający etap adaptacji zawodowej.
Z początkiem tygodnia do kołobrzeskiej komendy skierowanych zostało kolejnych 12 policjantów, którzy pełnią służbę w ramach adaptacji zawodowej oraz czterech opiekunów z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi stażem funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zwieńczony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.
Przez najbliższe tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Służby przez nich pełnione odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.
Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw  i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.
Pełnienie przez wspomnianych policjantów służb możliwe jest dzięki środkom przekazanym przez samorządy.

Fot. KPP Kołobrzeg