Sunrise Festival na pewno się odbędzie. Towarzysząca mu od lat „Przystań z Jezusem” zapowiada, że również.

Wzorem lat poprzednich, Festiwal Wschodzącego Słońca – czyli Sunrise Festival – odbędzie się w Kołobrzegu, ale od tego roku w dzielnicy Podczele. Oficjalna umowa została podpisana na trzy edycje tego wydarzenia.

To będzie ten sam, ale jakże inny festiwal. Pięć scen wspaniale zaprojektowanych, z miasteczkiem namiotowym i w zupełnie innym miejscu, ale w granicach miasta Kołobrzeg. Przygotowanie trwają. Teren obecnie jest oczyszczany, przygotowywany, ale już niedługo rozpoczną się budowy scen i ogólne przygotowania. 23 kwietnia podpisano oficjalnie umowę na organizację trzech festiwalu, z pewnymi warunkami dla organizatorów.

  • Jesteśmy na etapie oczyszczania terenu, za chwilę startują budowy scen i całego miasteczka, które będzie związane z festiwalem. Aby odbyło się to w profesjonalny sposób, potrzebne są olbrzymie nakłady finansowe. Robimy imprezę w dalszej części lotniska, oddalonej o około 500 metrów od mieszkańców, gramy w stronę morza i przy dobrych wiatrach nie będzie to uciążliwe dla mieszkańców. Na dziś my jako organizatorzy cieszymy się, że zostaliśmy w granicach Kołobrzegu i mam nadzieję, że uczestnicy też będą zadowoleni

– mówi współorganizator Krzysztof Bartyzel. Zachęcał do śledzenia social media festiwalu, gdzie na bieżąco podawane są wszystkie informacje.

Umowa jest podpisana na trzy konkretne wydarzenia, czyli wyłącznie na festiwal, a nie na inne przedsięwzięcia, o których wcześniej mówiono. Każdego roku pod koniec października organizatorzy będą się spotykali z mieszkańcami osiedla i wszystkie niedogodności, jeśli takowe będą, organizator będzie musiał w kolejnej edycji zniwelować.

Podczas spotkania padło pytanie o wydarzenie niejako towarzyszące Festiwalowi, jaką jest „Przystań z Jezusem”. Jak jednak mówi Anna Mieczkowska, nikt z Urzędem Miasta się jeszcze w tej sprawie nie kontaktował. Na oficjalnej stronie: przyzstanzjezuem.pl widnieje informacja, że tegoroczny termin i miejsce Przystani jest uzależniony od terminu i miejsca Festivalu Sunrise, a zainteresowani mogą otrzymać wiadomości na e-mail.

Więcej w materiale wideo. Przepraszamy za złą jakość w pierwszej minucie zarejestrowanego materiału. Link do relacji „na żywo” na FB:  tutaj