Po pierwszej “wpadce” wznowili nielegalny hazard. Wczoraj wpadli ponownie.

Wspólne działania kołobrzeskich policjantów z komórki PG oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości 80 tysięcy złotych. Warto dodać, że lokal, w którym znajdowała się nielegalna jaskinia gry, wznowił swoją działalność tuż po pierwszej “wpadce”, która miała miejsce kilka tygodni wcześniej. Wczoraj wykryto nielegalny hazard ponownie. 
Wspólne działania policjantów z komórki PG Komendy Powiatowej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariuszy o Urzędu Celno – Skarbowego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Funkcjonariusze skontrolowali lokal na terenie Kołobrzegu, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.
Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości ponad 80 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celno – Skarbowego, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.
Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Fot. KPP Kołobrzeg