Na podwójnym gazie, dwa razy przyłapany przez policjantów po służbie

Wczoraj Policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Kołobrzegu zareagował po tym jak zobaczył kierowcę, prowadzącego Forda w niebezpieczny sposób. Po zatrzymaniu potwierdziły się podejrzenia, kierowca był pijany, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

W czasie wolnym od służby około godz. 09:00 policjant Wydziału Kryminalnego KPP w Kołobrzegu zareagował po tym, co zobaczył na drodze w miejscowości Budzistowo. Kierujący Fordem wykonywał manewry, którymi stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Wjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Sytuacja wskazywała na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant będący po służbie zatrzymał się za kierowcą w momencie, gdy ten zaparkował swój samochód. Zabrał mu kluczyki i powiadomił patrol Ruchu Drogowego. Urządzenie pomiarowe wykazało blisko trzy promile alkoholu w jego w organizmie.

Na tym nie koniec, gdyż dzień wcześniej jazda tego kierowcy wzbudziła podejrzenia u innego policjanta, również będącego w czasie wolnym od służby. W tym przypadku 71 – letni mieszkaniec Gdańska jechał od sklepu przy ul. Gryfitów w kierunku Budzistowa. Powiadomiony patrol Ruchu Drogowego zatrzymał kierowcę,  a wynik przeprowadzonego badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Mężczyźnie grożą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za czyn ten kodeks karny przewiduje do dwóch lat pozbawienia wolności.