Awanturnik w taksówce. Próbował przekupić policjantów, rzucał pieniędzmi, a nawet… gryzł.

Nie ma i nie będzie tolerancji dla osób znieważających, naruszających nietykalność cielesną policjantów oraz próbujących wręczyć korzyść majątkową. Przekonał się o tym 35-latek, który zaatakował interweniujących stróży prawa ze kołobrzeskiej komendy. Mężczyźnie grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kołobrzegu zostali wezwani do awanturującego się klienta taksówki w Grzybowie. Interweniujący stróże prawa ustalili, że 35-latek, pokłócił się z taksówkarzem szarpiąc go i wyzywając. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia wydane przez funkcjonariuszy. Obiecał policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności, rzucił w nich banknotami. Mężczyzna był pobudzony i konieczne było wezwanie wsparcia. W trakcie zatrzymania 35 latek wyzywał funkcjonariuszy, kopał ich opluwał –  a nawet gryzł.
W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Zatrzymany to mieszkaniec Wrocławia i już usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz próby przekupstwa. Za powyższe czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją kołobrzeskiej Prokuratury wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Fot. KPP Kołobrzeg