“PE 2019: Wspierajcie nauczycieli”. Poseł Arłukowicz apeluje o wsparcie i obecność na wyborach (wideo)

Poseł na Sejm RP Bartosz Arłukowicz odwiedził dzisiaj ze swoją ekipą #BartekTeam wiele miast w naszym regionie, spotkał się również z mieszkańcami Kołobrzegu. I nie tylko – poseł również odwiedził strajkujących nauczycieli w jednej z kołobrzeskich szkół. Podczas spotkania z dziennikarzami przekazał nauczycielom słowa wsparcia, a także zachęcał mieszkańców do wspierania strajkujących nauczycieli.

  • Apeluję do rodziców i uczniów – wspierajcie nauczycieli, oni są w bardzo trudnej sytuacji. To niezwykle ważna grupa społeczna, która ma wielkie zadanie: edukuje nasze dzieci i wnuki. Ci ludzie zwyczajnie potrzebują naszego wsparcia. Walczą o to, w jaki sposób rząd rozmawia z ludźmi, a właściwie nie rozmawia z nimi wcale.

Poseł wspomniał, że wystąpił do Rady Adwokackiej w Szczecinie, by ta w razie potrzeby udzielała wsparcia protestującym nauczycielom i udzieliła porad prawnych. O propozycji okrągłego stołu wypowiedział się jednoznacznie:

  • Uważam, że obietnice okrągłego stołu są formą przeciągnięcia protestu, by on się rozwodnił, by nauczyciele się zniechęcili. Tego zniechęcenia nie widać, oni są zdeterminowani.

Poseł zachęcał, by nauczyciele wyszli do ludzi i opowiadali o swoich problemach i pracy. Jako dziecko nauczycielki sam wie, ile czasu zajmuje ta praca, ile czasu zajmuje sprawdzanie klasówek czy pomoc uczniom, którzy tej pomocy potrzebują.  Oprócz wyrazów wsparcia dla nauczycieli poseł namawiał do pójścia 26 maja na wybory i oddania głosu na Koalicję Europejską. Termin wyborów do PE poseł określił “sprawdzianem wyborczym w Polsce” po przejęciu władzy przez PiS.

  • Będziemy decydować, jaką drogą podąży Polska: czy drogą europejską, demokratyczną, we współpracy z państwami europejskimi, czy drogą, którą kroczy dzisiaj, czyli drogą marginalizowania Polski w Unii Europejskiej, marginalizowania Polski w relacjach międzynarodowych.

Poseł przypomniał, że Koalicja Europejska to pięć partii.

  • Przekonywaliście nas Państwo przez ostatnie trzy lata, że opozycja musi być razem – jesteśmy razem dzisiaj wszyscy. To nie jest łatwa koalicja. Też musiałem posunąć się do tyłu, startuję z drugiego miejsca wszystko po to, by wszyscy razem na jednej liście mogli stawić czoło rządzącym.

Przypomnijmy, że jak to określił poseł  Arłukowicz “ten wielki sprawdzian, zderzenie z PiS” nastąpi 26 maja. Poseł zapewniał, że jeszcze w Kołobrzegu będzie niejednokrotnie. Więcej w materiale wideo.