Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi

W wielkanocny poniedziałek, 22 kwietnia, rozpocznie się kolejna edycja akcji “Podzielmy się”. Głównym założeniem akcji jest podzielenie się posiłkiem lub innymi świątecznymi potrawami z bezdomnymi lub ubogimi osobami. Akcja jest prowadzona w całej Polsce, w tym również w Kołobrzegu. 

  • Od Wielkanocy 2015 zachęcamy mieszkańców całej Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po Świętach, zawieźli je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób. Dla tych osób, które nie są w stanie samodzielnie zawieźć świątecznych posiłków od 22 do 24 kwietnia oferujemy darmowy odbiór jedzenia, które następnie przekazujemy instytucjom, jadłodajniom i schroniskom, które opiekują się osobami ubogimi i bezdomnymi – mówią o sobie organizatorzy.

Jeśli ktoś nie jest w stanie zapewnić dowozu pożywienia, może je odebrać kierowca. Można również zostać wolontariuszem. Więcej o akcji dowiesz się na stronie www.podzielmysie.pl, tam również można znaleźć listę jadłodajni lub miejsc, do których można dostarczyć żywność. W Kołobrzegu jest to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – zobacz Kołobrzeg i okolice

(spot opublikowany przez  grupę ludzi z Podzielmy się – www.podzielmysie.pl)