Nauczyciele strajkują, a dzieci w przedszkolach coraz więcej…

Mimo strajku nauczycieli, do przedszkoli poszło dziś 116 dzieci – to o połowę więcej niż w zeszłym tygodniu. Najtrudniejsza sytuacja jest w Przedszkolu Miejskim nr 8, gdzie jest troje nauczycieli na 30 dzieci, natomiast w  w SP nr 5 na zwolnieniu lekarskim przebywa 33 nauczycieli.

Sytuacja w przedszkolach staje się coraz trudniejsza. Przedszkole Miejskie nr 3 nie zakończyło strajku, ale do pracy wróciła część nauczycieli, co umożliwia jednostce sprawne funkcjonowanie, niemniej jednak akcja strajkowa nie została zakończona. Większość rodziców musiała dzisiaj swoje pociechy zaprowadzić do przedszkoli, co postawiło personel placówek w trudnej sytuacji. I na poniedziałek sytuacja wyglądała następująco: w PM nr 1 było 18 dzieci, w PM nr 2: 15, w PM nr 3: 16, w PM nr 6: 7, w PM nr 7: 5, w PM nr 8: 30, a w PM nr 10: 25. Najgorsza sytuacja jest w PM nr 8, gdzie jest tylko 3 nauczycieli, a dzieci o dziesięć razy więcej. I nieciekawie wygląda sytuacja w SP nr 5, gdzie aż 33 nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Prezydent miasta Anna Mieczkowska przypomina o tym, że świetlice środowiskowe przy ul. Jedności Narodowej, Czarnieckiego oraz Granicznej działają od godz. 8 rano do godz. 16.00.