Dwumecz z SKK Siedlce

Rozgrywki fazy play-out z SKK rozpoczniemy od dwumeczu w najbliższy weekend w hali Milenium. Emocji z pewnością nie zabraknie, ponieważ 3 wygrane spotkania przesądzą o tym kto pozostanie w I lidze. Faworytem tego pojedynku jest Kotwica, ale drużyna z Siedlec ostatnie dwa sezony walczyła w tej fazie wychodząc z niej zwycięsko. Patrząc na pojedynki drużyn w fazie zasadniczej górą była Kotwica, która wygrała dwukrotnie.

SKK to drużyna preferująca szybką grę, co pokazują statystyki- 2 miejsce pod względem średniej ilości oddanych rzutów w meczu (66,8 rzutu na mecz). Zespół ten lubi również rzucać z dystansu i jeśli trafią z dobrą dyspozycją dnia, chociażby tak jak w spotkaniu z pierwszej rundy w Kołobrzegu, możemy mieć spore problemy. Nie bez powodu zajmują drugie miejsce pod względem wykonywanych rzutów za 3 punkty (średnio 28 rzutów za 3 w meczu).

W drużynie z Siedlec można wyróżnić dwóch zdecydowanych liderów w postaci drugiego strzelca ligi, Bartosza Wróbla ze średnią 20 punktów na mecz oraz Rafała Króla, jednego z najlepszych strzelców ligi, który notuje średnio ponad 15 punktów i dokłada 8 piłek na mecz, co daje mu 9 miejsce w lidze. Warto dodać, że w zespole gości występuje dobrze znany z występów w Kotwicy doświadczony podkoszowy Maciej Strzelecki.

Patrząc na historię spotkań obu drużyn górą jest Kotwica, która na 6 spotkań wygrała pięć. Bilans meczów w Kołobrzegu 3-0, natomiast na wyjeździe 2-1. Bez względu na wyniki meczów w Kołobrzegu czeka nas wyjazd do Siedlec, ponieważ w tej fazie gramy do 3 wygranych. W przypadku remisu 2-2 ostatnie decydujące spotkanie rozegramy w Kołobrzegu. My oczywiście liczymy, że w dobrych humorach z dwoma zwycięstwami wyjedziemy do Siedlec. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE;

PRZEMEK WRONA POTRZEBUJE 4 PUNKTÓW ABY MIEĆ 250 W BARWACH KOTWICY

GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW

PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY

PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 15 PUNKTÓW ABY MIEĆ 850 W BARWACH CZARODZIEJÓW

DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 23 PUNKTÓW ABY MIEĆ 900 W BARWACH KOTWICY