Kolejne sukcesy zapaśników i Patryka Mireckiego

W miniony weekend zapaśnicy Kołobrzeg wzięli udział w dwóch turniejach. Na turniej międzynarodowy trener Adam Bieńkowski wybrał się osobiście z Patrykiem Mireckim. Zawody w Teresinie odbywały się w dniach 30-31.03. Na ich matach wzięło udział siedem państw. Patryk startował w kategorii do 85 kg. W pierwszej walce uległ zeszłorocznemu mistrzowi Polski z kategorii 75 kg. W kolejnych walkach całkiem odmieniony Patryk bez problemu pokonał chłopaka z Ukrainy i o brązowy medal wygrał z zawodnikiem Gryfu Wojnowo. Równolegle odbyły się Mistrzostwa Województwa Kadetów i Juniorów. Tam wybrał się trener Władysław Olejnik.

  • Z jego relacji mogę wywnioskować że jeszcze wiele pracy nas czeka gdyż większość uległa zawodnikom z czołówki Polski i uczestnikom kadry -mówi trener Adam Bieńkowski.

W poszczególnych kategoriach medale zdobyli :51 kg (kadet) Oskar Krupitowicz II m.60 kg (kadet) Sebastian Kostrubiec III m.110 kg (kadet) Oskar Zenel II m.79 kg (junior) Mirosław Nadziejko II m.86 kg (junior) Igor Burzych I m. W kolejny weekend zawodnicy jadą do Plewiska koło Poznania na II Puchar Polski Kadetów.