Pełnomocnik ds. równego traktowania rezygnuje – oświadczenie Prezydent Miasta

Oświadczenie Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej:

W dniu 29 marca 2019 roku pani Beata Schellner zrezygnowała z objęcia funkcji Pełnomocnika ds. równego traktowania.
Dlatego do czasu powołania nowej osoby, obowiązki pełnomocnika powierzam Zastępcy Prezydenta pani Ilonie Grędas-Wójtowicz.
Pierwszy dyżur odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia br., w godzinach 15.00 – 17.00.”

Do sprawy wrócimy.

4 thoughts on “Pełnomocnik ds. równego traktowania rezygnuje – oświadczenie Prezydent Miasta

  1. Albo prezydentka wystraszyła się tak odważnej osoby albo Beata Schellner uznała że szkoda czasu na kopanie się z koniem tj. nami Kołobrzeżanami. Szkoda bo była szansa na coś odświeżającego małomiasteczkową stęchliznę.

    1. Myślę, że jeszcze nie wszystko stracone, na dziś wiemy, że pełnomocnik będzie. Właśnie reakcja na ogólnie rzecz biorąc takiego pełnomocnika świadczy o tym, że mamy bardzo duży problem. Głównie z homofobią. I dlatego potrzebna jest osoba, która – jak słusznie zapisane – “odświeży” Kołobrzeg. Choć nie jestem zadeklarowanym zwolennikiem środowiska LGBT to jednak uważam, że właśnie dlatego mogłaby to być nawet osoba o odmiennej orientacji. Tak czy owak, pełnomocnik będzie, bo właśnie ta sytuacja pokazała, że jest potrzebny. Moim oczywiście zdaniem.

      1. Nie ma czegoś takiego jak środowisko LGBT jak nie ma czegoś takiego jak środowisko bitych kobiet. Niektórzy ludzie rodzą się po prostu tacy. Obawiam się, że stanowisko pełnomocnika będzie ale … fasadowe bo prezydent będzie ostrożna w doborze osoby, a “czujni” “dziennikarze” będą czuwać 🙁 Bo gdyby nie agresywny atak tych usłużnych “dziennikarzy” to moim zdaniem Beata Schellner nie zrezygnowałaby. Zapunktowali u proboszcza i europosła.

        1. Troszkę sprostuję, bo tak naprawdę to prawie wszyscy dziennikarze zabierali głos na konferencji. No, wyjątkowo poza mną 😉 ale wiadomo, kto najwięcej. Niemniej tak naprawdę wszyscy mieliśmy może nie tyle zastrzeżenia, co słuszne obawy. Chodziło przecież o stanowisko do spraw równego traktowania, bardzo specyficzne. Niemniej wielu z nas było skłonnych po czasie ocenić pracę nowej pełnomocnik i dać szansę mimo tych obaw. No nie doczekaliśmy się.

Komentowanie zamknięte