Gmina: Śmieci zalegają gminę, chętnych do sprzątnięcia brak

Zaniepokojeni Czytelnicy wysłali między innymi do nas prośbę o interwencję. Chodzi o nielegalny zbiór śmieci, który powstał na terenie przy ulicy Janiska. 

Przesyłamy do Waszej redakcji kilka fotek”Klimatycznego Kołobrzegu”. Teren położony jest przy ulicy Janiska na wysokości bramy działkowej nr 3. Śmieci z dnia na dzień coraz więcej. Teren nie należy to obszaru nie “odwiedzanego” ponieważ, codziennie obok tego miejsca przechodzi i przejeżdża spora ilość mieszkańców oraz jeździ tam autobus linii nr 7. Praktycznie codziennie na tym obszarze można spotkać lisy, sarny, dziki. Przykre jest to, że muszą żyć w takich warunkach. Teren jest już za tablicą Niekanin, także należy już najprawdopodobniej do Gminy Kołobrzeg. Liczymy na Waszą pomoc” – czytamy.

Jak widać na załączonych zdjęciach, nie jest to mały problem. Teoretycznie rodzą się problemy z przynależnością tego terenu: teren ulicy Janiska należy do miasta, ale akurat wspomniana brama mieści się już na terenie gminy Kołobrzeg. Sprawą zajął się natychmiast radny Gminy Krzysztof Chabaj. Uzyskał obietnicę, że śmieci zostaną w najbliższym czasie uprzątnięte. Szkoda tylko, że włodarze gminy nie upilnowali i nie uprzątnęli tego terenu wcześniej, a dzięki interwencji lokalnych mediów i radnego sprawa w ogóle została zauważona.

 

1 thought on “Gmina: Śmieci zalegają gminę, chętnych do sprzątnięcia brak

Komentowanie zamknięte