Wydatki medialne Ustronia Morskiego. Słupek poparcia rośnie.

Po naszej publikacji dotyczącej interpelacji radnego Krzysztofa Chabaja z Rady Gminy Kołobrzeg – przeczytaj: Jednemu według zasług, innemu według potrzeb, czyli medialne wydatki Gminy Kołobrzeg, otrzymaliśmy wiele próśb i propozycji, by przyjrzeć się medialnym wydatkom innych urzędów. Obiecaliśmy, że tak zrobimy. Jednostki budżetowe otrzymały od nas odpowiednie zapytanie, i powoli zaczynają spływać odpowiedzi, choć wiadomo, że proces podsumowania trochę może potrwać. Czytelników prosimy o stosowną cierpliwość, jak tylko otrzymamy odpowiedzi – podamy wszystkie dane, jakie otrzymamy, wraz z podsumowaniem. Dziś: Gmina Ustronie Morskie. 

O dane poprosiliśmy tak, by mieć je porównywalne z interpelacją radnego K. Chabaja, czyli za okres 2017 i 2018 rok.  W tym czasie Gmina Ustronie Morskie podpisywała umowy z mediami w ciągu roku dwa razy: od stycznia do sierpnia i od września do grudnia. W rozbiciu na miesiące wyglądało to następująco:

Wytwórnia Telewizyjno-Filmowa “ALFA” Spółka z o.o. w ciągu tych dwóch lat niezmiennie miesięcznie otrzymywała 123 zł, co rocznie dało kwotę 1476zł.

Portal E-kg.pl otrzymywał również niezmiennie miesięcznie 350zł, co rocznie dawało kwotę 4200.

“Gazeta Kołobrzeska” w wymienionym okresie miesięcznie otrzymywała 615zł, co rocznie dawało kwotę 7380 zł.

Portal także.pl – w roku 2017 w okresie od stycznia do sierpnia otrzymało: miesięcznie 738zł, za cały ten okres była to kwota 4,428zł. Spółka “Multi Conception” “także.pl” – otrzymała kwotę taką samą, czyli 738zł miesięcznie, co dało kwotę 4,428zł. Był to jednak okres od września do grudnia 2017r.

W roku 2018 wyglądało to inaczej, gdyż portal i miesięcznik był chwilowo nieaktywny. W okresie od stycznia do sierpnia 2018 Multi Conception sp. z o.o. “Także.pl” otrzymała miesięcznie 738zł, w całości dało to kwotę 4,428zł.

Bezproblemowo wyglądały wydatki dla Wydawnictwa Amberpress. Zarówno w 2017 roku, jak i w 2018 r., portal Miastokolobrzeg.pl otrzymywał kwotę 1000 zł miesięcznie, co w jednym i drugim okresie przyniosło rocznie 12 tysięcy złotych. Bezapelacyjnie najwięcej.

Przypominamy, że to są dane tylko za 2017 i 2018 rok. W Ustroniu Morskim w tym czasie wójtem był Jerzy Kołakowski.

 

Podsumowanie łączne: wydatki Gminy Kołobrzeg i Gminy Ustronie Morskie:

 

 

 

1 thought on “Wydatki medialne Ustronia Morskiego. Słupek poparcia rośnie.

Komentowanie zamknięte