100 dni Prezydent Anny Mieczkowskiej

Podobno pierwsze sto dni jest najtrudniejsze. Czy takie były dla Anny Mieczkowskiej i jej zastępczyń? “Zrobiłyśmy zdecydowanie więcej niż sobie zaplanowałyśmy”.  

  • Praca w samorządzie nie powinna koncentrować się na słowach, ale przede wszystkim na czynach. 3 grudnia złożyłam bardzo ważne deklaracje na sto dni naszej pracy. Były to: uchwała o Kołobrzeskiej Karcie Mieszkańca, deklaracja przeprowadzenia audytów, deklaracja kontynuacji tradycji spotkań z mieszkańcami, obiecałam także, że przyjrzę się dokładnie pracy w Urzędzie. Zrobiłyśmy zdecydowanie więcej, niż sobie zaplanowałyśmy – mówiła prezydent Anna Mieczkowska.

Propozycja Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca zyskała akceptację,  ale – jak zaznaczyła prezydent – nie jednogłośnie, jednak  wyraziła nadzieję, że ulgi dla mieszkańców przekonają i przewodniczącego Rady Jacka Woźniaka.

Anna Mieczkowska wspomniała o kolejnych krokach: m.in. darmowej komunikacji dla seniorów po 60. roku życia, utworzenie dodatkowego abonamentu stref płatnego parkowania,  dzięki czemu można będzie całorocznie parkować za 60 zł. Kolejna przygotowywana uchwała to becikowe, bezpłatna opieka przedszkolna, badania profilaktyczne, zabiegi rehabilitacyjne dla seniorów. Mówiono ponadto o pracach rad osiedli. Anna Mieczkowska wspomniała o tym, że została wybrana do Zarządu Miast Polskich, z czego się bardzo cieszy, bo głos miasta będzie teraz bardziej słyszany. Na koniec konferencji prezydent zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniach przygotowanych z okazji Dnia Kobiet.

Więcej w materiale wideo: