Sukcesy kołobrzeskich zapaśników

W ubiegły weekend, 2 marca, odbył się turniej o Puchar Burmistrza miasta Wolin. Klub kołobrzeskich zapaśników reprezentowało 13 dzieci. Grupa najmłodsza z roczników 2011 i młodsi: Zofia Zyra kat. 19 kg zdobyła 2 miejsce, Mariusz Modzelewski kat. 24 kg 3 miejsce, Emma Lees kat. 25 kg 1 miejsce, Michalina Biernacka 1 miejsce oraz Nadia Olejnik 3 miejsce – obie walczyły w kategorii 29 kg. Grupa starsza z roczników 2009 i 2010 dzieliła się na chłopców i dziewczęta. Eliza Brożyna kat. 27 kg: 3 miejsce, Amelia Ziora kat. 33kg 1 miejsce. Józef Zyra – 1 miejsce oraz Wiktor Socha – 2 miejsce obaj w kategorii do 24 kg, Bracia Mikołaj i Kacper Fir obaj w kategorii do 33 kg zdobyli po brązowym medalu. Startowali również Mikołaj Hrycenko oraz Tomasz Beńko.

  • Cały turniej mogę podsumować za bardzo udany. Był to najlepszy występ od czasów kiedy zacząłem trenować w UKS. Piękne walki które widziałem teraz zabierały mi dech w piersiach i przypomniały mi początki mojej przygody z zapasami. Jestem dumny z tych dzieci, bo serce do walki mają ogromne – mówi trener Adam Bieńkowski.

Najbliższy turniej już w ten weekend. Dwóch zawodników zmierzy się w kategorii kadetów jako pierwszy rocznik na Pucharze Polski.