Nawet 10 lat za narkotyki

Policjanci z kołobrzeskiej komendy nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem pracy kryminalnych jest zabezpieczenie blisko 130 gramów amfetaminy. Zatrzymanemu mieszkańcowi Kołobrzegu za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy walcząc z przestępczością narkotykową na początku tygodnia zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania pomieszczeń jednego z kołobrzeskich mieszkań funkcjonariusze ujawnili blisko 130 gramów proszku. Narkotyki umieszczone były w brezentowej torbie oraz reklamówkach.
Kryminalni zabezpieczoną substancję poddali wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to amfetamina. 25-letni posiadacz zakazanych ustawą substancji został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za które może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Prokurator Rejonowy w Kołobrzegu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

Fot. KPP Kołobrzeg