Zasiłek opiekuńczy w ramach Karty Mieszkańca. Czy radni podejmą uchwałę wprowadzającą?

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta. W porządku obrad są tematy ważne dla mieszkańców, jak np. zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Trzebiatowska 5. Podjęcie uchwały umożliwi między innymi rozpoczęcie procedury budowy przedszkola przy ulicy Radomskiej, czy projektu pod budownictwo komunalno-socjalne na Witkowicach. Prezydent miasta Anna Mieczkowska chce zmiany w budżecie, które zabezpieczą między innymi: środki na projekt rozbudowy żłobka przy ulicy Bogusława X, przebudowę ulicy Perłowej, zagospodarowanie terenów zielonych w pasie drogowym ulicy św. Jana Pawła II, czy wykonanie Skweru Pana Tadeusza na osiedlu Podczele.

Nie mniej istotną sprawą na jutrzejszej sesji będzie uchwała wprowadzająca program Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Prezydent Anna Mieczkowska podkreśliła potrzebę porozumienia wśród radnych.

  • Zaniepokojenie wzbudził fakt, że część radnych podczas głosowań na komisjach Rady Miasta, nad tym projektem wstrzymuje się od głosu. Głosowanie nad budżetem pokazało, że możliwe jest porozumienie ponad podziałami, ale ja wierzę, że  na sesji Rady Miasta najważniejsze będą sprawy mieszkańców

-mówiła prezydent podczas porannego spotkania z dziennikarzami. Zapowiedziała również rozszerzenie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca o kolejny projekt: ma to być dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

  • Z naszych informacji wynika, że Kołobrzeg będzie drugim miastem po Krakowie, które może to wprowadzić. Już rozpoczęliśmy pracę nad wprowadzeniem tego projektu – zapowiedziała prezydent miasta.

Jak  będzie wyglądało głosowanie nad projektem uchwały wprowadzającej, okaże się podczas jutrzejszej sesji.

  • Karta Mieszkańca nie jest dla mnie, jest dla Kołobrzeżan, dlatego nie wydaje mi się, aby radni chcieli się wstrzymywać przed projektem, który ma im służyć, jednak podczas posiedzeń Komisji niektórzy się wstrzymywali, stąd zapaliło mi się “czerwone światełko” -podsumowała prezydent miasta.