“Trójka” z nową halą sportową. Oficjalnie od dziś (foto, video)

Dzień 25 lutego to oficjalna data otwarcia długo wyczekiwanej hali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Licznie przybyli goście, łącznie z wykonawcą, mogli zapoznać się z historią budowy, a także obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów SP3. 

  • Ja tego nie nazywam salą gimnastyczną, tylko halą sportową, bo jest taka duża i przestronna – mówiła dyrektor SP3 Iwona Olszewska. – Jesteśmy z niej bardzo dumni, nie tylko my, nauczyciele, ale i uczniowie. Czekaliśmy na tę salę jakieś 60 lat. Myślę, że otrzymaliśmy najlepszy prezent na sześćdziesięciolecie tej szkoły, które przypada w październiku.

Nowa hala to nie tylko główne pomieszczenie, ale i wiele innych, mniejszych, łącznie z natryskami. Można ćwiczyć gimnastykę artystyczną czy korekcyjną,  jednak przede wszystkim jest to wyczekiwana długo hala gimnastyczna, która uniezależni szkołę od pomieszczeń zewnętrznych. Otwarcie uświetniły występy uczniów SP3.

Uroczyste otwarcie to była dobra okazja do podziękowań. Troszkę tylko szkoda, że w oficjalnych podziękowaniach zabrakło choćby najmniejszej wzmianki o Aleksandra Krupop i Monika Weremko z Rady Rodziców, które chodziły na komisje radnych miejskich  i rozpoczęły walkę o to, by środki w budżecie miasta na budowę się znalazły. Dziś wszyscy byli przede wszystkim dumni z tego, że hala już jest i wreszcie młodzież może odbywać normalne lekcje wychowania fizycznego.

Więcej w materiale video i galerii zdjęć: