PE 2019 – Arłukowicz „dwójką”?

Choć nie ma jeszcze ostatecznie podjętej decyzji Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej, to jednak można być już niemal pewnym, że z regionu zachodniopomorskiego w wyścigu do Parlamentu Europejskiego z Koalicji Europejskiej wystartuje poseł Bartosz Arłukowicz, wieloletni poseł na Sejm RP, były minister zdrowia, pediatra, mieszkaniec Szczecina. 

  • Jesteśmy jeszcze przed decyzją Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej, jednak uważam, że w Parlamencie Europejskim jest również wiele do zrobienia. Ja na razie zgłaszam swoją gotowość do walki o demokrację, do walki o rolę Polski tu i w Europie, zaś gdzie mnie losy polityczne poniosą – nie wiem. Lubię swoich wyborców, i zawsze oddaję się do ich dyspozycji. Zawsze jestem gotowy do walki

-mówi poseł. Przypomnijmy, że z regionu Pomorza Zachodniego konkurować będzie z Joachimem Brudzińskim i Czesławem Hocem z listy Prawa i Sprawiedliwości, a także z obecnym wiceprzewodniczącym PE Bogusławem Liberadzkim. To na razie jedyne pewne czołówki z regionu. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, w niedzielę.

Więcej na temat startu posła Bartosza Arłukowicza w rozmowie: „Oddaję się do dyspozycji wyborców”.