Już jutro kołobrzeskie “Koniki 2019”. Poznaj nominowanych.

Nagroda kołobrzeskiego “Konika” przyznawana jest od 2001 roku. Zazwyczaj przyznawana jest przede wszystkim za działalność na rzecz miasta i to głównie taką, która znacznie wykracza poza działalność zawodową. Otrzymali ją już mistrzowie sportu, artyści, fotoreporterzy (jak Jerzy Patan czy Kazimierz Ratajczyk), ale i kołobrzeżanie działający na rzecz innych. Całą historię “Koników” od pierwszego rozdania, łącznie z nominowanymi,  można poznać w naszej zakładce “Koniki Kołobrzeskie” (tutaj)

Od samego początku współpracę przy przyznawaniu tych nagród zaproponował dziennikarzom ówczesny prezydent miasta Bogdan Błaszczyk. Pierwsze rozdanie odbyło się w Hali Milenium 23 lutego 2001 roku. Od tamtej pory co roku jest wręczana ta nagroda, choć przez lata ulegał modyfikacji sposób jej przyznawania. Był okres, kiedy prezydent miasta –  Henryk Bieńkowski – przyznawał sam te wyróżnienia i nagrody, likwidując kapitułę dziennikarską. Wrócił do niej kolejny prezydent – Janusz Gromek – w 2011 roku. I od tamtej pory formuła nie uległa zmianie. Dziennikarze co roku przyznają “swoją” nagrodę, do samego końca trzymając w tajemnicy głównego laureata. Do wiadomości publicznej podawane są nazwiska trzech osób nominowanych do nagrody, które uzyskały największą liczbę głosów podczas wybierania. Laureat nagrody głównej dowiaduje się dopiero na uroczystej Gali.

Tak i w tym roku kapituła dziennikarska zgromadziła się po raz kolejny. Każdy przedstawiciel miał swoje propozycje, jednak jedna uzyskała najwięcej głosów. Kapituła zadecydowała w głosowaniu. Zgodnie z tradycją, podajemy trzy osoby nominowane do tej nagrody. Są to:

Jacek Kawałek

Wolontariusze “Wigilii dla Samotnych”

oraz  Łukasz Gładysiak.

Jutro będzie wszystko wiadomo, kto i za co otrzymał główną nagrodę od dziennikarzy. Przypomnijmy, że jutrzejszą Galę poprowadzi Szymon Hołownia, a gościem specjalnym będzie Monika Brodka.