Kołobrzeżanka wsparła klinikę „Budzik”. Licytacja sukni najwyższą kwotą.

Podczas uroczystej gali charytatywnej na rzecz Fundacji aktorki Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Kliniki „Budzik” wystąpiła kołobrzeżanka Małgorzata Horyń-Olszewska w charakterze modelki, prezentując wytworną sukienkę projektantki Elżbiety Dominiak. Suknia została zlicytowana na rzecz wybudzania chorych ze śpiączki.

W Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala charytatywna zorganizowana przez ogólnopolski magazyn „Businesswoman & Life” na rzecz Fundacji „Akogo?”, podczas której miała miejsce premiera Kalendarza Gwiazd na 2019 rok. W kalendarzu na poszczególnych planszach pozowały znane osobowości: Ewa Kasprzyk, Anna Samusionek, Helena Norowicz, Dorota Gardias, Katarzyna Cichopek i wiele innych. Efekty można było podziwiać podczas wielkiej gali zorganizowanej z udziałem samych bohaterek kalendarza. Podczas spotkania odbyła się prezentacja i sprzedaż wspomnianego kalendarza oraz licytacje na rzecz Fundacji „Akogo?”, którą poprowadził aktor Paweł Burczyk.

Podczas aukcji najwięcej emocji wniosła wieczorowa suknia, która została zaprezentowana na aktorce i modelce Małgorzacie Horyń-Olszewskiej, która jest twarzą marki Dominiak Design.

  • Radość ogromna, ponieważ moja wytworna sukienka została zlicytowana na kwotę 4.600 zł, a tym samym została pozyskana najwyższa kwota tego wieczoru – mówi Małgorzata Horyń-Olszewska.

Gościem honorowym wydarzenia była Marianna Janczarska – córka Ewy Błaszczyk, założycielki Kliniki „Budzik”, która podziękowała za dobre serce.

Klinika rozpoczęła działalność w lipcu 2013 roku, jako pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i od początku jej istnienia udało się wybudzić wiele dzieci ze śpiączki. Obecnie Fundacja Ewy Błaszczyk skupia się na pracach związanych z poszukiwaniem najnowszych, światowych metod wybudzania pacjentów ze śpiączki oraz pozyskaniem środków i wybudowaniem kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Fot. magazyn „Businesswoman&life” i portal „Warszawa w Szpilkach”