Koncertów w “Łuczniczce” nie będzie. Chwilowo. Akustycy zadecydują, co z halą Milenium.

Chwilowo nie będzie koncertów w Hali Łuczniczka. Zaostrzone przepisy zarówno przeciwpożarowe jak i dotyczące bezpieczeństwa nie pozwalają na organizację koncertów w tym miejscu. Nie oznacza to jednak, że tak już pozostanie, ale koncert grupy Ørganek odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury. 

  • Jednym z pomysłów, o których informowałem była zapowiedź tego, że w kołobrzeskiej Hali Łuczniczce odbywać się będą koncerty „na stojąco”, skierowane do młodszej części mieszkańców naszego miasta. Niestety przepisy przeciwpożarowe uniemożliwiają na tą chwilę zorganizowanie koncertu na 500 osób w tym miejscu -mówi rzecznik prasowy prezydenta miasta Michał Kujaczyński. 

Sytuacja jednak może ulec zmianie. Już na początku tego miesiąca Zastępca Prezydent ds. Społecznych  Ilona Grędas-Wójtowicz odbędzie szereg spotkań w temacie rozwiązań tej sytuacji.  Z wstępnych rozmów wiadomo, że należy poszerzyć drzwi prowadzące z hali na lodowisko. Jest już zlecona wycena tej przebudowy. Urząd Miasta czeka także na kosztorys zamontowania w hali wentylacji i klimatyzacji. Potrzebne będzie także oznakowanie wyjść ewakuacyjnych.
W trakcie rozmów na temat możliwości koncertów w innych miejscach niż RCK pojawiły się także pytania o możliwość przeprowadzenia koncertów na płycie boiska lub euroboiska. Jak wyliczono, jest to koszt pomiędzy 40 a 100 tysięcy złotych wynikający z pokrycia murawy i nie jest planowana lokalizacja koncertów w tych miejscach. Jednak prezydentki pracują nad tym, by do koncertów wykorzystać również Halę Milenium. O konsultacje w sprawie akustyki w tym obiekcie zostały poproszone trzy niezależne firmy akustyczne. Od ich oceny i raportu zależy, czy hala Milenium będzie mogła być wykorzystywana do koncertów w przyszłości.

  • Z uwagi na to, że koncert Organka był zakontraktowany wcześniej nie można go było przesunąć. Odbędzie się on na scenie Regionalnego Centrum Kultury -dodaje M. Kujaczyński.

Fot. Hala Łucznicza, MOSiR