Energa Kotwica: pierwszy mecz w Nowym Roku w Hali Milenium

Nowy rok, rozpoczęcie rundy rewanżowej (nie licząc meczu z Rawlplug Sokół Łańcut rozegranego awansem), mecz w hali Milenium, rewanż za nieudany mecz w Poznaniu, spotkanie dwóch trenerów, którzy prowadzili Kotwicę Kołobrzeg w poprzednim sezonie. Smaczków wiele, oczekiwania ogromne więc jest szansa na świetne widowisko.

Biofarm zajmuje aktualnie 11 miejsce w lidze z 6 zwycięstwami i 9 porażkami i może się wydawać, iż nie będą zbyt wymagającym przeciwnikiem, lecz jeśli spojrzymy na 5 ostatnich meczów to zawodnicy z Poznania mają w nich bilans 5 – 1 (w tym wygrali trzy ostatnie mecze), a to już całkiem ładna seria.
I to my postaramy się ją przerwać już w najbliższą niedzielę…
Liderem drużyny jest dość nieoczekiwanie młody (20-to letni) środkowy Mikołaj Kurpisz, który podczas nieobecności gwiazdy drużyny – Marcina Fliegera rzetelnie wywiązywał się z roli lidera składu. W niedziele zagrać powinni obaj i to na nich w głównej mierzę powinniśmy uważać. A jak ważną personą dla Poznania jest wspomniany powyżej Flieger niech świadczy to, iż na 6 rozegranych w tym sezonie meczów, w których mógł zagrać, 5 padło łupem Poznaniaków (a podczas jego nieobecności bilans wynosi 1 – 8).
Do dzisiaj oba zespoły na wszelkich stopniach rozgrywkowych (ekstraklasa, 1 i 2 liga) spotykały się 25 razy: 11-to krotnie zwyciężała Kotwica natomiast 14 razy drużyna z Poznania. W Kołobrzegu bilans Kotwicy to 8 zwycięstw i 4 porażki. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.

Kolejne „Ciekawostki statystyczne”:
• DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 9 ZBIÓREK ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
• DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
• SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
• PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 5 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW

Liczymy na emocjonujący mecz i podtrzymanie „domowej” serii zwycięstw…

Energa Kotwica Kołobrzeg