Atakował kobiety, trafił do aresztu

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który dokonał rozboju na dwóch mieszkankach Kołobrzegu. Sprawcy za popełnione przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku miesiąca na terenie Kołobrzegu. Jak ustalili mundurowi pracujący nad sprawą, w pierwszym przypadku w średnim wieku mężczyzna zaatakował kobietę, którą popchnął i przewrócił zabierając torbę z zakupami i portfelem. Za drugim razem sprawca zaatakował kolejną kobietę w ten sam sposób, jednak tym razem zabrał torebkę z pieniędzmi.

Zaalarmowani policjanci zintensyfikowali działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Podany rysopis przez pokrzywdzone osoby pozwolił ustalić dane podejrzewanego o napady, w efekcie czego w ubiegłym tygodniu policjanci kryminalni zatrzymali  37- letniego mieszkańca Kołobrzegu.

Zatrzymanemu przedstawiono łącznie 6 zarzutów. Poza rozbojami mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do zakładu szewskiego, groźby oraz uszkodzenie mienia. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu w związku z czym zarzuty miał stawiane w tzw. recydywie. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.