Jedziemy po coś więcej niż ligowe punkty

Kolejny mecz nasi zawodnicy zagrają w Kutnie z tamtejszym Polfarmexem. Nasi najbliżsi przeciwnicy mówiąc kolokwialnie przed sezonem wywrócili skład do góry nogami, zostawiając jedynie czterech zawodników, którzy reprezentowali drużynę w poprzednim sezonie. Jednym z tych, którzy opuścili Kutno jest nasz kapitan Damian Janiak.
Po pierwszych dwóch meczach (obu przegranych) wydawało się, że aż takie przemeblowanie drużyny było złą decyzją. Jednak kolejne 3 mecze padły łupem Polfarmexu i zespół powrócił na swoje miejsce w lidze (w górnej połowie tabeli).
Kluczowi zawodnicy to rozgrywający Patryk Gospodarek, który przed sezonem przeszedł z Enea Astorii Bydgoszcz i center Michał Marek (jeden z czterech, którzy grali w poprzednim sezonie w Kutnie – pozostali to January Sobczak, Szymon Pawlak i Bartosz Majewski).
Co ciekawe w odwrotną stronę niż Janiak powędrował Maciej Żmudzki, który nie może pod względem indywidualnych osiągnięć uznać obecnego sezonu za lepszy niż poprzedni, gdy bronił barw Kotwicy.
Zespoły nie mają długiej historii zmagań, ponieważ wszystkie mecze, jakie dotąd rozegrały miały miejsce w poprzednim sezonie. I niestety oba te mecze dość wyraźnie wygrała drużyna z Kutna (100-84 „u siebie” i 58-77 w Kołobrzegu). Czas więc odnieść pierwsze zwycięstwo z Polfarmexem, dopisać kolejne 2 punkty w ligowej tabeli i podreperować nadszarpnięte ambicje przed arcytrudnym meczem, który już 13.11.2018 zostanie rozegrany w hali Milenium, a przeciwnikiem będzie jedyna dotąd niepokonana drużyna Rawlplug Sokół Łańcut.

Kolejna porcja w dziale: „Ciekawostki statystyczne”:
• JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 19 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY
• ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 13 PUNKTÓW ABY MIEĆ 800 W BARWACH CZARODZIEJÓW
• ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 6 ZBIÓREK ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
• DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 13 PUNKTÓW ABY MIEĆ 650 W BARWACH CZARODZIEJÓW
• DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY
• SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 16 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH CZARODZIEJÓW
• PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 12 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH KOTWICY
• JAKUB STANIOS POTRZEBUJE 6 PUNKTÓW ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW

Z meczu w Kutnie planowana jest internetowa transmisja na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=hi-gN0OcKa4

Trzymajmy kciuki z przełamanie chłopaków i powrót w dobrych humorach…

Energa Kotwica Kołobrzeg 

Fot. Karol Skiba