2018: Prezydent Kwaśniewski poparł Annę Mieczkowską i zachęca do udziału w wyborach

Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP w latach 1995 -2005, na zaproszenie działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej odwiedził m.in. Kołobrzeg. Tu na krótko spotkał się z dziennikarzami i kandydatką na prezydenta Anną Mieczkowską, by zachęcić przede wszystkim do udziału w wyborach samorządowych.

  • Jestem tu po to, by zachęcić do głosowania w wyborach samorządowych. Samorząd to jedno ze źródeł polskiego sukcesu w ostatnich dekadach.  Samorząd wyzwolił polską energię, dał władzę lokalnym społecznościom nad tym, co się dzieje, pozwolił rozwinąć Polskę tak wspaniale, że dziś jesteśmy obiektem zazdrości. Wzmacniajmy samorząd, budujmy samorząd przede wszystkim głosując 21 października i o to z panią Anną Mieczkowską i komitetem „Kołobrzescy Razem” apelujemy – mówił A. Kwaśniewski.

Anna Mieczkowska podkreśliła, że wybory samorządowe, które odbędą się już w przyszłą niedzielę,  wybiorą osoby, które będą zarządzały miastem przez najbliższe pięć lat.

  • Będziemy wybierali osoby, które będą nas reprezentowały w samorządzie, wybierzemy też osobę, która będzie zarządzała Kołobrzegiem przez następne 5 lat. Musimy zadbać o to, by były to osoby kompetentne, które będą łączyć, a nie dzielić, pracowały na rzecz, a nie przeciw. Gorąco zachęcam do tego, byście państwo 21 października wybrali te osoby, te osoby które uznacie za godne zaufania – mówiła A. Mieczkowska.