2018: „Polska potrzebuje lewicy”. Prezydent Kwaśniewski wspiera kandydatów SLD.

Aleksander Kwaśniewski, Prezydent  RP w latach 2005 – 2015, w sobotni poranek spotkał się z działaczami Sojuszu Lewicy Demokratycznej i kandydatami do rad miasta, powiatu i sejmiku województwa. Stanisław Wziątek  podziękował prezydentowi za wsparcie, jakie udziela swoim kandydatom w wyborach samorządowych. Prezydent Kwaśniewski podczas krótkiego spotkania udzielił wsparcia kandydatom Lewicy Razem w najbliższych wyborach samorządowych.

  • Cieszę się, jak widzę gdy ten rejon się rozwija i życzę mu tego, by tak dalej było. Jestem przekonany że polska demokracja potrzebuje lewicy na głównej scenie politycznej. jestem przekonany, że wasze głosy  już w tych wyborach samorządowych przywrócą lewicy właściwe miejsce, że będziemy mogli słuchać, i współpracować z ludźmi Sojuszu, którzy będą nas reprezentować w samorządzie, a w przyszłości będziemy widzieć reprezentację SLD i Lewicy Razem w polskim parlamencie. To, że Polska byłaby lepsza z lewicą, polska demokracja byłaby lepsza z lewicą, po wyborach w 2015 roku nie trzeba udowadniać. Dziś wiemy, że polska demokracja jest silniejsza jeśli uczestniczy w niej lewica, polska samorządność jest lepsza, jeżeli może liczyć na ludzi lewicy, polski pluralizm polityczny jest prawdziwy, jeżeli w nim jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dlatego z całego serca zachęcam do głosowania na kandydatów Lewica Razem – mówił Aleksander Kwaśniewski.

Szef powiatowych struktur Jacek Kuś gorąco podziękował prezydentowi za przybycie:

  • Nie odkryję tu novum jeśli powiem, że to dzięki panu większość z nas jest w tym samorządzie. Był pan dla nas wzorem przez te dziesięć lat, pamiętam pana pierwszy przyjazd do Kołobrzegu, kolejne kadencje nie były tak dobre jak pańska.

Jacek Kuś podziękował również kołobrzeżanom za kampanię.

  • Była ciekawa. Jako kandydaci SLD byliśmy wszędzie tam, gdzie mieszkańcy. Dziękuję Wam, że mogliście być z nami.

Podczas spotkania byli obecni również kandydaci do rad miasta, powiatu i sejmiku: Wioletta Dymecka, Sandra Kielnik – Kałużna, Danuta Pietrzela, Stanisław Wziątek i Jacek Kuś. Już w przyszłą  niedzielę wybierzemy swoich przedstawicieli w poszczególnych jednostkach samorządu na następną kadencję.