Autobusem do Janisk nie dojedziesz

Janiska to miejsce głównie kojarzone z działkami. Tymczasem to właśnie tam powstało już nowe osiedle mieszkaniowe i wydawałoby się, że czas najwyższy pomyśleć o naprawie drogi dojazdowej. Nasze lokalne władze zamiast pomyśleć o generalnej naprawie drogi, postanowiły po prostu odciąć dojazd autobusowy – jedyny, jaki do tej pory był. 

Wczoraj Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Sp. z o.o., w związku z pogorszeniem stanu przepustu wodnego na Janiskach oraz decyzji zarządcy drogi o ograniczeniu ruchu poinformowała,  że wstrzymuje do odwołania dojazd linii nr 7 do Janisk. Trasa tejże linii będzie wyglądała następująco:

1. Kursy bez przejazdu przez Budzistowo kończyć się będą na przystanku przy ul. Krzywoustego. Autobusy w stronę do Dworca odjeżdżać będą również z przystanku przy ul. Krzywoustego, o godzinie zgodnej z rozkładową godziną odjazdu autobusu z tego przystanku.

2. Kursy z przejazdem przez Budzistowo kończyć się będą na pętli w Budzistowie.
Z tego też przystanku autobusy odjeżdżać będą do dworca. Godziny odjazdu będą identyczne z tym, o której autobus rozkładowo wyjeżdża z przystanku Budzistowo-pętla.

Droga częściowo należy do gminy Kołobrzeg.  Prace, jakie tam przeprowadzono, dotyczyły jedynie załatania dziur. Szkoda, że obietnice wyborcze tak rzadko skupiają się na terenach świeżo lub mało zamieszkanych. Cóż, wyborców tam mało, a działkowcy skoro mają siłę pracować na działkach, to przecież równie dobrze mogą się do nich dostać pieszo, bo rowerem też nieco niebezpiecznie…

Fot. Przemek Polanin