VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

W sobotę 29 września 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

W ramach Kołobrzeskich Dni o Rotmistrzu Pileckim odbył się VI Wojewódzki Konkurs o Pileckim, pod patronatem honorowym Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Prace oceniali Pani Magdalena i Michał Ruczyńscy z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie. W tegorocznej edycji wręczone zostały również trzy wyróżnienia za IV, V i VI miejsca. Otrzymali je kolejno: Natalia Świderek z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, Paweł Nowak z II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie oraz Jakub Sosnowski z I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Nagrodę główną rogatywkę Witolda Pileckiego wręczył Starosta Tomasz Tamborski, w towarzystwie syna rotmistrza Pana Andrzeja Pileckiego, laureatowi Mateuszowi Golczyk, uczniowi z I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim: Dariusz Guz i Małgorzata Słomka.

Fundatorami nagród byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, Senator RP Jan Żaryn oraz Wierzbowski Adam Zakład Piekarniczo-Cukierniczy w Kołobrzegu. Nagrodę główną rogatywkę Pileckiego ufundował Prezes Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego Sp. z o.o. w Warszawie  Cezary Gadomski.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu