Jubileuszowy Memoriał Michała Barty – minister Siemoniak gościem specjalnym

W piątek 21 września 2018 roku na Stadionie Lekkoatletycznym im. Michała Barty w Kołobrzegu odbył się jubileuszowy XX Memoriał Michała Barty.

Jubileuszowy XX Memoriał Michała Barty odbywa się po raz pierwszy na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym przy I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Uroczystego otwarcia memoriału dokonał Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski. Gościem specjalnym uroczystości był Tomasz Siemoniak – Poseł na Sejm RP i były Minister Obrony Narodowej. Memoriał od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czołówki polskich oszczepników. W pierwszym dniu imprezy zaplanowane są dwa konkursy w rzucie oszczepem mężczyzn i kobiet. Przy okazji memoriału obok płyty boiska odbędzie się festyn uczniowski.

W ramach czterodniowych zawodów zaplanowano turniej lekkoatletyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych rywalizować będą w konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut oszczepem, bieg na 600 m dziewcząt, bieg na 1000m chłopców. Natomiast starsi zawodnicy rywalizować będą w ramach szkolnej ligi lekkoatletycznej. Memoriał poświęcony jest Michałowi Barcie wybitnemu oszczepnikowi, trenerowi lekkoatletycznemu oraz nauczycielowi z „Kopernika”. Michał Barta zmarł 3 sierpnia 1996 roku.

Fot. Starostwo Powiatowe Kołobrzeg