Czas i ciężka praca przynoszą wyniki: komplet medali dla zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg

W dniach 15-16.09.2018 w Stargardzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Zapasach w stylu wolnym. W imprezie wzięło łącznie udział 400 zawodników min. z Czech, Niemiec, Ukrainy i R osji. Klub UKS Zapasy Kołobrzeg w grupie 2009 i młodsi oraz dziewczynki we wszystkich kategoriach wiekowych wystawił 10 zawodników. Józef Zyra w kat.22 kg wywalczył złoto. Srebrny medal przywieźli: Fir Kacper w kat.26 kg, Fir Mikołaj w kat.29 kg, Wiktor Socha oraz Michalina Biernacka. Brązowy krążek zawisł na szyi: Elizy Brożyna w kat. 24 kg, Zofii Zyra w kat.22 kg oraz Artura Tomczak w kat.26,5 kg. Dzielnie walczyły również Witosława Nadziejko oraz Marcjanna Biernacka jednak nie stanęły na podium.

16.09.2018 r. walczyli: Sebastian Kostrubiec w kat.57 kg, Artur Litwin w kat.66 kg., Patryk Mirecki w kat.85 kg-brąz, Alex Tomczak w kat.37 kg, Mateusz Rajkowski w kat.66 kg-złoto, Jakub Mirecki w kat.50 kg. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 6 miejsce na ponad 30 ekip.

  • Start naszych podopiecznych mogę podsumować na bardzo dobry – mówi trener Adam Bieńkowski. –  I mogę nawet wyróżnić paru zawodników, ponieważ postępy ich są ogromne. Mateusz Rajkowski startował w najwyższej kategorii 66 kg, gdzie ważył zaledwie 57 kg, a przy takiej różnicy wagi to mega wyczyn. Kolejny zawodnik to Józef Zyra, który w swojej kategorii nie miał równych i wszystkie walki kończył przed czasem. Następnie bracia Fir , Kacper i Mikołaj. Według mnie to mega talenty. Pomimo krótkiego okresu treningów zajęli drugie miejsce w swoich kategoriach i nie wiele brakowało by było złoto na ich szyjach. Wiktor Socha to chłopak u którego kształtuje się charakter i nim walczy. Patrząc na efekty mogę jeszcze powiedzieć, że każdy nasz zawodnik i zawodniczka pokazali, że potrafią mieć pazur do walki, a to w przyszłości może zaowocować wynikami na poziomie światowym. Kiedyś powiedziałem, że czas i ciężka praca te wyniki przyniesie i wydaje mi się, że nadchodzi on właśnie wielkimi krokami. Chcę jeszcze podziękować rodzicom za to, że wspierają swoje dzieci –  i klub w rzeczy samej, bo to też ich zasługi.

Zawodnikom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!