2018: PiS przedstawia kandydatów. Krychowiak do Rady Miasta.

W sobotę, 8 września,  do Kołobrzegu przyjechała premier Beata Szydło. Witana jak w całej Polsce pozostali członkowie rządu, okrzykami działaczy opozycji. Była premier RP nie zwróciła jednak uwagi na ich transparenty ani okrzyki. W asyście ochroniarzy udała się na ostatnie piętro na taras widokowy. Tam zaprezentowano tzw. “jedynki” w wyborach samorządowych. Niemałym zaskoczeniem jest osoba Tomasza Krychowiaka, który okazał się kandydatem do Rady Miasta. Ze względu na popularność nazwiska może to być groźny kandydat dla konkurentów. 

  • Wybierzemy ludzi, którzy będą z nami współpracowali. I o tę współpracę chodzi, by wybrać ludzi, którzy będą słuchać mieszkańców, którzy będą chcieli razem z mieszkańcami realizować projekt, który pozwoli myśleć o rozwoju miasta. Ludzi, którzy będą chcieli współpracować z rządem, gdyż oferta rządowa dla samorządów jest bardzo szeroka. Chcemy by ta dobra zmiana przeniosła się również do samorządów – mówiła B. Szydło.

Premier mówiła również o swoich wizytach po kraju, zwracała uwagę, że bardzo cieszy ją duża ilość młodych kandydatów.

  • To będzie państwa prezydent, do którego będziecie mogli zawsze przyjść – zapewniła, przedstawiając Macieja Bejnarowicza jako kandydata na prezydenta miasta Kołobrzeg. – Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia zmian w Kołobrzegu. Rozwój miasta musi służyć jego mieszkańcom. Prezydent nie powinien kierować się interesami lokalnego układu, musi myśleć o wszystkich mieszkańcach – mówił sam kandydat.

Maciej Bejnarowicz przedstawił “jedynki” do Rady Miasta, czyli kandydatów na radnych startujących z pierwszych miejsc na listach wyborczych. Renata Brączyk – okręg nr 1, Krzysztof Plewko – okręg nr 2, w okręgu nr 3 numerem jeden jest Maciej Bejnarowicz i Jacek Kalinowski – okręg nr 4. Pozostali kandydaci to: Joanna Brześć, Małgorzata Bejnar, Tomasz Krychowiak, Bartosz Bieńkowski, Wojciech Czaplewski, Piotr Rzepka, Piotr Buda.

Do Sejmiku i Rady Powiatu z miejsc pierwszych startują: Henryk Carewicz, Małgorzata Wiśniewska, Barbara Aściukiewicz, Henryk Bieńkowski, Krzysztof Zadka. Europoseł Czesław Hoc przedstawił pozostałych kandydatów, wśród których są: Paweł Wilk, Grażyna Plewko, Andrzej Furgała, Andrzej Wojciechowski, Ryszard Czepulonis, Milena Garbacz- Zatorska.

  • Do zwycięstwa, damy radę. To będzie złoty okres dla miasta i powiatu kołobrzeskiego – zapewniał Czesław Hoc.

 

Tekst i fot. Żaneta Czerwińska