Paweł Lasota ponownie zawodnikiem Kotwicy

Wychowanek MUKS Kotwicy 50 po ponad dwóch latach powraca do Kołobrzegu.  Paweł (201 cm  wzrostu) to zawodnik grający na pozycji silnego skrzydłowego/centra. Nasz wychowanek zdążył już zadebiutować w ekstraklasie  w barwach Kotwicy w sezonie 2013/14. Kibice zapamiętali Pawła głównie z drużyny, która walczyła o awans do 1 ligi oraz wyróżniającego się zawodnika drużyn młodzieżowych.

Ostatnie dwa sezony Lasota spędził w Wielkopolsce. W Sezonie 2016/17 występował w drugiej drużynie Biofarmu Basket Poznań, w której rozegrał 14 meczów ze średnią 7 punktów na mecz. Sezon 2017/18 Paweł spędził w KS Kosz Pleszew będąc ważnym ogniwem zespołu.  Był to niewątpliwie najlepszy sezon Lasoty w drugiej lidze. Nasz wychowanek zdobywał średnio 11 punktów (skuteczność 51,5% za 2 punkty), 5,3 zbiórki na mecz grając średnio 24 minuty.

Lasota jest trzecim wychowankiem po Gracjanie Dobriańskim i Łukaszu Łukawskim, który znajdzie się w kadrze Energa Kotwicy Kołobrzeg. Nasz skład został już praktycznie zamknięty. Na obozie testowany jest jeszcze zawodnik grający na pozycjach 2-3, któremu przyjrzy się sztab trenerski i  zdecyduje o włączeniu do składu testowanego zawodnika.  Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.