Planet Baltic SUP Race

Planet Baltic SUP Race Kołobrzeg  to II edycja SUP Race Kołobrzeg. Związana jest z popularyzacją Stand Up Paddle Board’ingu i sportów wodnych  w Kołobrzegu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Planet Baltic i Szkoła Żeglarstwa mksailing.pl. Po raz drugi w historii Kołobrzegu odbyły się regaty na deskach Stand Up Paddle  reklamowane pod nazwą Planet Baltic Sup Race 2018.

Tym razem organizatorzy na miejsce sportowej rywalizacji wybrali Plażę Zachodnią. Pogoda jak zwykle w sportach wodnych pozostawała zagadką, ale szczęśliwie aura okazała się łaskawa i pozwoliła na przeprowadzenie zawodów bez konieczności korzystania z akwenu zapasowego, którym był kołobrzeski port. Pełniący obowiązki Sędziego Głównego  Marek Rowiński rozpoczął regaty odprawą sterników. Pierwsze zawodniczki stanęły na linii startu o godzinie 1155, by w samo południe ruszyć w kierunku wody i zmierzyć się z dystansem zaplanowanym przez organizatora. 20 minut później na starcie stanęli panowie w rozpisanym dla nich pierwszym z pięciu biegów.

Panie ścigały się na trasie U oraz klasycznym up&down, panowie rywalizowali na trasie o kształcie litery M, up&down, a zakończyli ponad kilometrowym down wind’em, na start którego zostali przetransportowani za pomocą łodzi asekuracji. W sumie uczestnicy ścigali się w pięciu wyścigach, które rozegrane były z przerwami regeneracyjnymi do godziny 1600. Po za zakończeniu zmagań sportowych organizatorzy i zawodnicy spotkali się w Marinie Solnej, gdzie odbyło się wręczenie nagród i wieczorne afterparty.

W Kategorii Pań Złotą deskę odebrała Małgorzata Cieplińska, która po zakończonych wyścigach, wzięła udział w męskim downwindzie (9 miejsce).

Wśród Panów Laur zwycięzcy otrzymał Krzysztof Mruk, który okazał się najlepszym supperem regat.

Stand Up Paddle Boarding jest obecnie najszybciej rozwijającym się sportem wodnym, a regaty takie jak Planet Baltic Sup Race zdecydowanie przyczyniają się do rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Warto nadmienić, że do Kołobrzegu przyjechali zawodnicy, między innymi z Poznania, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. Na pewno świadczy to o rosnącej randze kołobrzeskich regat, oraz przygotowaniu organizacyjnym imprezy.

Organizatorzy dziękują Wszystkim Sponsorom, Partnerom i Życzliwym osobom, bez których Planet Baltic Sup Race 2018 nie mógłby się odbyć.

Klasyfikacja generalna Planet Baltic Sup Race 2018

Kobiety:

 1. Małgorzata Cieplińska
 2. Karolina Rypina
 3. Anna Kasaty
 4. Ula Koc

Mężczyźni:

 1. Krzysztof Mruk
 2. Jacek Wróż
 3. Michał Czekoński
 4. Andrzej Siewierski
 5. Mikołaj Majdan
 6. Jakub Sitkowski
 7. Grzegorz Bilecki
 8. Marek Rebiś
 9. Arkadiusz Porowski
 10. Krzysztof Rostek
 11. Marcin Domański
 12. Michał Flisiak
 13. Kuba Jankowski
 14. Maciej Koc
 15. Dariusz Swosiński