Fashion Meets Cultures

FMC 1.0 czyli Fashion Meets Cultures 1.0  to kontynuacja targów EMW (East Meets West) mody z pokazem. Projektanci uczestniczący przyjeżdżają między innymi z Polski, Niemiec, Holandii, Rumunii, Ukrainy, Hiszpanii. Inicjatywą wydarzenia jest wspieranie projektantów – tych młodych oraz tych, którzy są na rynku już dłużej, a także brandów z całej Europy za symboliczną sumę. Opłaty pokrywają catering dla modelek, wszystkich biorących udział oraz gości. Projektanci finansują podróż z własnej kieszeni, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Opiekunem wydarzenia jest Juls Jay i jej  holenderski przyjaciele oraz były wykładowca. Wydarzenie odbędzie się przy współpracy ze studentami z Amsterdam University of Applied Science.
Projektanci biorą udział w pokazie mody, pokazują kolekcję składającą się z 6 do 12 looków. Przed pokazami każdy projektant jest indywidualnie przedstawiany przed wszystkimi pokazami, jaką kolekcję prezentuje, skąd czerpie inspirację itd. Po wszystkich pokazach wybiegowych projektanci prezentują swoje kolekcje przy stoiskach. Odbiorcami są najpierw blogerzy międzynarodowi oraz właściciele butików, firm odzieżowych, przedstawiciele ambasad itp. Można nawiązać kontakty czy współpracę. Dodatkowo przez dwa dni jest shopping night w centrum Amsterdamu dla kupujących. Kolekcje, dodatki można sprzedawać – zachęca Juls Jay.
W tym roku impreza odbędzie się w dniach 09-11.07.2018. Z roku na rok rośnie zainteresowanie wśród polskich projektantów.
Niebawem będę zbierać wstępne deklaracje na przyszły rok, ale myślę też o rozszerzeniu wydarzenia na Kopenhagę -mówi organizatorka.
Już teraz można zgłaszać się  przez Instagram: @juls.jay lub na e-mail: runwaypost@gmail.com